Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 27 października 2025 10:20
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Kawiarnia KOCI GAJ

Mistrzostwa Miasta Zamość w bocci

Na hali tenisowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu (15.11) odbyły się Mistrzostwa Miasta Zamość w bocci. W tej grze wyróżniamy kategorie sprawnościowe takie jak: BC1, BC2, BC3,BC4 i BC5, które zależne są od stopnia sprawności.
Mistrzostwa Miasta Zamość w bocci

Zasady gry w boccie są proste dlatego co roku uprawia ją coraz więcej osób. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników, którzy w tegorocznych rywalizacjach zaprezentowali się bardzo dobrze.

Jaki poziom sportowy zaprezentowali zawodnicy?

Jak wygląda plan treningowy zawodników?

Co zdaniem Mateusza Pawelca jest fascynującego w bocci?  

Dariusz Borowiec dodał, że wydarzeniem towarzyszącym były rozgrywki paraolimpijskie.

Dariusz Borowiec zaznaczył, że dużym zainteresowaniem cieszy się dyscyplina lekkoatletyczna - frame running. W tej dyscyplinie świetnymi wynikami mogą pochwalić się zawodnicy reprezentujący nasze miasto.

O rozgrywkach w bocci powiedział jeden z sędziów zawodów. Wojciech Kukiełka trenuje nie tylko boccie, ale również ma liczne osiągniecia w biegach na rowerach. Zawodnik ma szansę zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się we Włoszech. Jak będą wyglądały najbliższe przygotowania, by móc wystartować w tych zawodach?

W środy na wielofunkcyjnej hali tenisowej OSiR odbywają się bezpłatne zajęcia z boccii. W treningach mogą uczestniczyć osoby niepełnosprawne.

Ireneusz Klimek dodał, że chęć udziału w zajęciach należy zgłosić telefonicznie.

Warto podkreślić, że jedyną placówką w Polsce, gdzie swoje umiejętności w bocci mogą doskonalić osoby z niepełnosprawnością jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zamościu.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy, a osoby niepełnosprawne zachęcamy do wspólnych treningów, które odbywają się w środy na hali tenisowej OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek Podkościelny