Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Akademia Mali Odkrywcy

Biłgoraj. Msza św. żałobna za ks. Józefa Godzisza

W pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2023r. zmarł w szpitalu w Biłgoraju​ ks. kan. Józef Godzisz. We wtorek, 5 grudnia w Godzinie Miłosierdzia, w Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju została odprawiona za duszę śp. ks. Józefa Msza św. żałobna.
Biłgoraj. Msza św. żałobna za ks. Józefa Godzisza

Eucharystii przewodniczył biskup Mariusz Leszczyński, który na wstępie wspominał zmarłego kapłana: 

Bp Mariusz Leszczyński odczytał również testament śp. ks. Józefa Godzisza:

Okolicznościową homilię wygłosił dyrektor Domu Ksieży Seniorów w Biłgoraju, ks. Krzysztof Portka, który zwrócił szczególną uwagę na to, że śp. ks. Józef odszedł do Pana właśnie w dniu rozpoczynającego się czasu Adwentu:

Ks. Krzysztof Portka zwrócił się również do zmarłego kapłana:

Na zakończenie ks. Krzysztof Portka dziękował wszystkim, którzy wspierali śp. ks. Józefa w jego chorobie, za wszelką troskę i odwiedziny, a w szczególny sposób wyrażał wdzięczność kapłanom mieszkającym w Domu Księży Seniorów w Biłgoraju:

Msza święta pogrzebowa za śp. ks. Józefa zostanie odprawiona w środę, 6 grudnia o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Izydora w Topólczy, a przewodniczył jej będzie pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej bp Marian Rojek. Przed Mszą św. różaniec w intencji zmarłego o godz. 11.30.

Śp. ks. Józefa polecajmy w modlitwach Bożemu Miłosierdziu



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek Podkościelny