Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Postać św. Mikołaja oczami dzieci

Św. Mikołaj, którego wspomnienie obchodzimy 6 grudnia, żył na przełomie III i IV wieku. Był biskupem Miry w Licji, a najbardziej znany jest z dobroci serca, pomocy biednym i potrzebującym. Św. Jan Paweł II określił św. Mikołaja patronem „daru człowieka dla człowieka”.
Postać św. Mikołaja oczami dzieci

Autor: https://pl.wikipedia.org/wiki/Miko%C5%82aj_z_Miry#/media/Plik:Nikola_from_1294.jpg

Zapytaliśmy uczniów klasy 3a Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu, co wiedzą na temat św. Mikołaja.

A jak dzieci wyobrażają sobie św. Mikołaja?

Uczniowie powiedzieli nam również, czego każdy z nas może się uczyć od tego świętego.

6 grudnia jest dniem, w którym dzieci przeżywają miłe chwile związane ze św. Mikołajem. Organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych dla najmłodszych, a także organizowane są spotkania ze św. Mikołajem. A jakie momenty związane z tym czasem najmilej wspominają dzieci?

Uczniowie zdradzili nam także kiedy napisali listy do św. Mikołaja i co chcieliby od niego dostać, a także jaki prezent, który kiedyś otrzymali utkwił im w pamięci i sprawił wiele radości.

Św. Mikołaj jest patronem m.in. Albanii, Grecji, Rosji, Berlina, Bydgoszczy, Elbląga, Miry, Moskwy oraz m.in. patronuje bednarzom, cukiernikom, pannom szukającym męża, kupcom, marynarzom, rybakom i żeglarzom oraz flisakom. Był jednym z najbardziej czczonych świętych na Zachodzie i Wschodzie, a jego największe sanktuarium znajduje się we włoskim Bari.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze