Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Zamojska policja podsumowała listopad na drogach powiatu zamojskiego

Bardzo częstą przyczyną wypadków i kolizji jest nadmierna prędkość oraz stan trzeźwości kierowców.
Zamojska policja podsumowała listopad na drogach powiatu zamojskiego

Porównując analogiczne dane liczbowe minionego miesiąca z listopadem ubiegłego roku wynika, że w tym roku było niebezpieczniej. Bowiem doszło do większej liczby wypadków, a w ich wyniku śmierć poniosły dwie osoby. O liczbie zdarzeń drogowych informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło.

Gdzie w minionym miesiącu doszło do tragicznych zdarzeń drogowych na terenie powiatu zamojskiego?

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych. Za jakie nieprawidłowe zachowania najczęściej karani byli kierowcy?

Asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło dodała, że w bieżącym miesiącu mundurowi zwracają szczególną uwagę na niewłaściwe zachowania kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Mandatami karnymi ukarani zostali również piesi, którzy nie posiadali odblasków.

W okresie grudniowym czekają nas Święta Bożego Narodzenia. Będzie to wzmożony czas intensywnej pracy dla policjantów, którzy zadbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. 

Warto przypomnieć, że w najbliższą sobotę (09.12) w ramach kampanii ph. "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" wszyscy kierowcy mogą bezpłatnie zdiagnozować prawidłowe ustawienie samochodowych reflektorów.

Ustawienie świateł samochodowych będzie można sprawdzić m.in w Miączynie i Zamościu.

Jakość świateł przy zmiennej aurze, którą mamy w Polsce jesienią i zimą, ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach. Według badań Inspekcji Transportu Samochodowego złe oświetlenie w samochodzie zwiększa ryzyko wypadku dwukrotnie.

Przypomnijmy. Kontrolę świateł będzie można przeprowadzić w najbliższa sobotę (09.12). Wykaz stacji, które oferują kontrole ustawienia reflektorów dostępny jest na stronie policji KLIKNIJ, a szczegóły dostępne są także na naszej stronie internetowej KLIKNIJ

Ostateczne statystyki związane ze zdarzeniami, do jakich doszło w bieżącym roku na polskich drogach będą znane w kolejnym miesiącu, bo w styczniu przyszłego roku. Na drogach zalega zajeżdżona warstwa błota pośniegowego, a miejscami może być bardzo ślisko. Apelujemy, by w trudnych warunkach drogowych jakie aktualnie nam towarzyszą zdjąć nogę z gazu.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze