Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Podsumowanie świątecznego weekendu

Podczas Świąt Bożego Narodzenia policjanci sprawdzali m.in.: dozwoloną prędkość, stan techniczny samochodu i sposób przewożenia dzieci. W tym roku podobnie jak w latach poprzednich nie było taryfy ulgowej dla kierowców spożywających alkohol. W okresie świątecznym w dn. 22 -26.12 doszło do 206 wypadków drogowych, w których zginęło 21 osób, a 230 zostało rannych. Tak wynika ze statystyk zamieszczonych na stronie Komendy Głównej Policji.
Podsumowanie świątecznego weekendu

Źródło: Fot. KPP Krasnystaw

Na jakie nieprawidłowe zachowania mundurowi zwracali szczególną uwagę podczas świąt Bożego Narodzenia informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim mł. asp. Małgorzata Pawłowska.

Podczas ubiegłorocznych świąt Policja odnotowała 7 wypadków, w których obrażenia odniosło 8 osób. Na drogach doszło też do 199 kolizji drogowych i zatrzymano 40 nietrzeźwych kierujących. Natomiast podczas czterech dni minionego świątecznego weekendu w dn. (23-26.12) doszło do większej ilości wypadków, a z dróg wyeliminowano większą liczbę nietrzeźwych kierujących.

Do jakich zdarzeń drogowych doszło w naszym regionie? W sobotę (23.12) w Izbicy w powiecie krasnostawskim doszło do zderzenia dwóch pojazdów - osobowego z ciężarówką. Kierowcy zmagali się z utrudnieniami w ruchu ponieważ początkowo wyznaczone były objazdy, a następnie ruch odbywał się wahadłowo. O przebiegu zdarzenia informuje st. sierż. Anna Chuszcza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia na terenie powiatu krasnostawskiego dzięki odważnym postawom świadków udało się uniemożliwić dalszą jazdę nietrzeźwym kierującym.  Do pierwszego zatrzymania doszło w niedzielę (24.12) w Krasnymstawie, o czym informuje st. sierż. Anna Chuszcza.

Kolejne zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy miało miejsce w poniedziałek (25.12) w Łopienniku Nadrzecznym.

St. sierż. Anna Chuszcza dodała, że za nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy poniosą konsekwencje karne. 

Z kolei na terenie powiatu zamojskiego w niedzielę (24.12) w wigilijną noc w Bodaczowie doszło do tragicznego zdarzenia, gdzie wprost pod jadący pojazd wtargnął pieszy. O wypadku informuje st. asp Katarzyna Szewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Dzień później, bo w poniedziałek (25.12) w Zwierzyńcu podczas kontroli drogowej zatrzymano nietrzeźwego kierowcę. Powodem kontroli był brak oświetlenia pojazdu, o czym informuje st. asp Katarzyna Szewczuk.

Dla niektórych podróżnych, którzy wzięli kilka dni urlopu dłuższy weekend zakończy się dopiero po Nowym Roku. Kierowcy w czasie noworocznym muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami drogowymi. Policjanci ostrzegają przed zmiennymi warunkami pogodowymi i radzą, by przed wyruszeniem w trasę sprawdzić podstawowe wyposażenie samochodu.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Podpis Treść komentarza: Super!!!! NAJLEPSZA PANI Data dodania komentarza: 22.05.2026, 08:28 Źródło komentarza: Anna Łyś Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Pozdrowienia dla Pani Eweliny Data dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42 Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia Polańska Autor komentarza: Bogusława z Zamościa Treść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏 Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49 Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka Kościelnego Autor komentarza: MM Treść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram. Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23 Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w Leżajsku Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Super! Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29 Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w Nowosiółkach Autor komentarza: Silwa Treść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy. Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06 Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.