Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Podsumowanie kolędowania misyjnego dzieci w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Młodzi kolędnicy zebrali ponad 35 tys zł.
Podsumowanie kolędowania misyjnego dzieci w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Autor: Łukasz Kot

W parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej i św. Dominika w Łabuniach (19.01.2024 r.) miało miejsce podsumowanie kolejnego Kolędowania misyjnego dzieci w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Młodzi kolędnicy zebrali ponad 35 tys zł. Środki powędrują do dzieci z Kolumbii. Kiedy pomagasz twoje serce staje się lepsze podkreśla ks. Andrzej Łuszcz Dyrektor Dzieł Misyjnych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
 

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Marian Rojek.

Do Łabuń przybyły Koła Misyjne z Łukowej, Babic, Tarnogrodu, Rachań, Hrubieszowa, Trzeszczan i Uchań. Koło z Łukowa zebrało ponad 12 tys zł.

Grupa kolędnicza ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowa zebrała 2800 zł. Z jej przedstawicielami rozmawiał Łukasz Kot.

Z koncertem muzyki okresu renesansu i baroku wystąpił Leszek Firek, który zagrał na skrzypcach z 1756 r.

Podczas uroczystości nie zabrakło wręczenia nagród, wyróżnień i medali dla poszczególnych kół misyjnych. Spotkanie zakończyło zawiązanie wspólnoty przy wspólnym ognisku oraz agapą. Chętni mogli uczestniczyć w kuligu lub pobawić się ze zwierzętami z mini zoo Rogate Ranczo.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji