Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Zmarł Lesław Flaga

Dziś (25.01) w wieku 67 lat zmarł Lesław Flaga, od wielu lat związany z Katolickim Radiem Zamość.
Zmarł Lesław Flaga

Lesław Flaga był wielkim miłośnikiem geografii i turystyki. Był przewodnikiem, nauczycielem w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Europejskiej w Zamościu, a także w Szkole Podstawowej w Zawalowie. Szczególnie interesował się i zajmował turystyką kajakową, organizował liczne krajowe i międzynarodowe spływy. Był wiceprezesem ds. turystyki Lubelskiego Związku Kajakowego. Działał w wielu obszarach na rzecz turystyki regionalnej.

Od 2002 roku współtworzył i prowadził audycję "Skarby Zamojszczyzny", później "Zamojszczyzna mniej znana". Jak sam podkreślał, bardzo cenił sobie kontakt ze słuchaczami.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek (29.01) o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Zawalowie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o śp. Lesławie Fladze.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Katarzyna i Jerzy bartkowscy 14.04.2024 11:55
Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy Bartkowscy

Leszek Daniewski i turyści z LTK Faka Lublin 01.02.2024 10:23
Odszedł cudowny człowiek! Leszku byłeś i pozostaniesz na zawsze naszym mistrzem i przyjacielem.Dziękujemy Ci za za ten wspólny czas spędzony w kajaku na rzekach Lubelszczyzny i całej Polski..Spoczywaj w pokoju.

Marian 26.01.2024 12:44
Leszku, Cześć Twojej pamięci.

Konrad 26.01.2024 09:41
Zawsze byłeś jak cząsteczka Słońca. Płaczę po Tobie Lechu!

Rys z Nysy 26.01.2024 08:50
Dla Boga, panie Leszku! Larum grają! Spływ sie zaczyna! Lody pusciły! a ty się nie zrywasz! wiosła nie chwytasz? Na kajak nie siadasz? Co się stało z tobą, kajakarzu? Zaliś swej dawnej przepomniał cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz?

Telesfor 25.01.2024 22:31
Spoczywaj w pokoju. https://www.youtube.com/watch?v=C-wmjrGBTIc

Mariusz 25.01.2024 17:44
Smutna wiadomość. Od wielu lat bardzo chętnie wysłuchiwałem audycji Lesława , szczególnie tych dotyczących Zamojszczyzny. Byłoby fajnie gdyby były dostępne na stronie jakieś archiwalne audycje np. z cyklu Rezerwaty przyrody Zamojszczyzny. Lesław pozostanie najlepszym popularyzatorem turystyki dla mnie tej lokalnej i nie tylko.

T. 25.01.2024 16:58
Jeszcze wczoraj widzieliśmy się w pracy, gdzie zbieraliśmy pieniądze na ugotowanie grochówki na akcję charytatywną. Miał ją gotować Pan Leszek, bo kucharzem był znakomitym! Wspaniały kolega i świetny nauczyciel, doskonały przewodnik i organizator wycieczek, człowiek wielu talentów. Będzie nam bez Niego bardzo, bardzo smutno. Rodzinie - wyrazy szczerego współczucia

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji