Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Gala X Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu, zorganizowało w piątek (26.01) w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy“, galę podsumowującą X Orszak Trzech Króli.
Gala X Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Autor: Artur Sowa

Był to czas wspomnień i podziękowań dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację tego jubileuszowego wydarzenia. Wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki. Zgromadzeni na sali goście, obejrzeli przygotowany materiał filmowy z X edycji orszaku oraz wysłuchali występu uczniów ze Szkoły Muzycznej Yamaha Zamość i Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Ojca Pio w Zamościu. Swoją wdzięczność wobec osób zaangażowanych w organizację orszaku, wyraziła Małgorzata Farion, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.

Małgorzata Farion dodaje, że Orszak Trzech Króli z roku na rok gromadzi nowe osoby, które wpisują się w to wspólnotowe wydarzenie.  

Orszak Trzech Króli jest m.in. manifestacją wiary chrześcijańskiej i okazją do dzielenia się nią z innymi, zaznaczają obecni na gali Anna i Sebastian Telengowie, którzy od 7 lat wcielają się w rolę Świętej Rodziny.

Każdy rok niesie za sobą nowe wyzwania i sytuacje, do których trzeba się przygotować mówi Bolesław Bełz - orszakowy król Baltazar.

Członek Rycerzy Kolumba - Leszek Stankiewicz, który wcielał się w rolę króla Melchiora, przedstawia cztery wartości jakimi człowiek powinien kierować się w swoim życiu i relacjach z innymi ludźmi.

Istotną rolę podczas Orszaku Trzech Króli pełnią narratorzy. Wojciech Suchowicz - wieloletni narrator orszaku opowiada na czym polega ta funkcja.

Marta Kułaj-Wyszyńska, nauczycielka muzyki w KSP im. Św. Ojca Pio w Zamościu i dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha Zamość, wspomina jak zmieniła się oprawa muzyczna orszaku i jakie jest zaangażowanie najmłodszych.

Zwieńczeniem Gali X Orszaku Trzech Króli była degustacja przygotowanych tortów królewskich oraz poczęstunek, przy którym zgromadzeni mogli powspominać wydarzenie z 6 stycznia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Pozdrowienia dla Pani EwelinyData dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia PolańskaAutor komentarza: Bogusława z ZamościaTreść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka KościelnegoAutor komentarza: MMTreść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram.Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w LeżajskuAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Super!Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w NowosiółkachAutor komentarza: SilwaTreść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy.Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Cieszę się że po raz kolejny mogę wysłuchać tych wartościowych Rekolekcji.Data dodania komentarza: 31.03.2026, 17:30Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2026