Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Przygotowania księży do XVI Mistrzostw Europy w halowej piłce nożnej. Wspieramy modlitwą i liczymy na medal!

W dn. 05-09.02 w Albanii odbywają się XVI Mistrzostwa Europy Księży w halowej piłce nożnej. Reprezentacja Polski księży jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn ponieważ na poprzednich Mistrzostwach Europy w Rumunii obroniła poprzednie mistrzostwo zdobywając ponownie złoty medal. Podsumowując dotychczasowe osiągnięcia sportowe księża na Mistrzostwach Europy zdobyli już piętnaście medali w tym osiem złotych, więc jest duża szansa na podium.
Przygotowania księży do XVI Mistrzostw Europy w halowej piłce nożnej. Wspieramy modlitwą i liczymy na medal!

Źródło: Fot. https://futsalpriests.al/fixtures-results/

Podczas ubiegłorocznych rozgrywek księża z Polski zmierzyli się z grupowymi rywalami z: Węgier, Czarnogóry i Austrii. W meczach ćwierćfinałowych naszej reprezentacji przyszło zmierzyć się z gospodarzami Mistrzostw, a spotkanie zakończyło się wygraną 5:0. W półfinale księża zagrali z reprezentacją Bośni i Hercegowiny wygrywając 1:0, a w finale pokonali mocnego rywala - Portugalię 3:2. 

W poniedziałek (05.02) kapłani przylecieli na miejsce piłkarskich Mistrzostw Europy. Wydarzenie poprzedziła uroczysta Msza Święta, a grupowe rozgrywki i mecze ćwierćfinałowe rozpoczną się we wtorek (06.02) na kilku halach sportowych. Z jakimi przeciwnikami księża zagrają podczas tegorocznych Mistrzostw Europy zdradził ks. Marek Mazurek, proboszcz parafii pw. Świętego Brata Alberta w Zamościu, który wchodzi w skład naszej reprezentacji.

Jakie reprezentacje wezmą udział w ME? 

Kapłani tworzący skład reprezentacji Polski pochodzą z diecezji oddalonych od siebie o setki kilometrów. Jednak księża mają za sobą trzy wspólne sparingi, które w listopadzie, grudniu i styczniu odbyły się na terenie diecezji: kieleckiej, zamojsko - lubaczowskiej i sandomierskiej. Ks. Marek Mazurek dodał, że polski zespół słynie z dobrej gry, ale silny skład tworzą także kapłani z Portugalii.

Skład reprezentacji Polski tworzą najlepsi księża także z naszej diecezji. Którzy księża zagrają w drużynie?

Jak zapowiada się codzienny plan Mistrzostw Europy? 

Dla księży, którzy już w poniedziałek (05.02) polecą do Albanii piłka nożna jest wielką, sportową pasją. Podczas ME księża będą mogli sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie na tle innych drużyn. Trenerem polskiej ekipy jest Marek Parzyszek, a najważniejszym celem tych rozgrywek jest wygrana.

Ks. Marek Mazurek zaznaczył, że podczas Mistrzostw nastroje są zawsze pozytywne.

Ubiegłoroczne zwycięstwo podczas ME było powodem wielkiej radości, a jak będzie tym razem? Tego dowiemy się już wkrótce. Jako wierni kibice możemy piłkarską reprezentację księży wspierać modlitwą. Czego możemy życzyć księżom?

Transmisję z ME będzie można obejrzeć na żywo KLIKNIJ, a więcej informacji znajduje się na Faceboooku KLIKNIJ
 

Więcej o przebiegu rozgrywek będzie można usłyszeć także na naszej antenie w serwisach sportowych. Wszystkim księżom tworzącym skład naszej reprezentacji życzymy dużo powodzenia, zdrowia i kolejnego sportowego sukcesu.

Więcej o przygotowaniach księży do ME usłyszymy w czwartkowej (01.02) audycji "Rozmowa dnia" o godz. 8.40 i 15.40. Gościem rozmowy będzie ks. Marek Mazurek, proboszcz parafii pw. Świętego Brata Alberta w Zamościu.  Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa