Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Biesiada Teatralna już po raz 45.

W Horyńcu Zdroju w dniach od 01 do 04 lutego br. odbywa się 45. Biesiada Teatralna. Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form.
Biesiada Teatralna już po raz 45.

Jest to jeden z najstarszych tego typu przeglądów amatorskich grup teatralnych w Polsce, który cieszy się niezmiennie szerokim zainteresowaniem. Przybywający do Horyńca Zdroju aktorzy będą walczyć na scenie o wspaniałe nagrody „Złoty Róg Myśliwski Króla Jana” w kategorii zespołów małych form i o „Złotą Misę Borowiny” w kategorii indywidualnych dokonań artystycznych. Będzie można wygrać także nagrodę specjalną „Różę Horyniecką”, a w ramach plebiscytu publiczności „Talerz Biesiadny Króla Jana”. Dla zwycięzców przewidziane są także nagrody finansowe.

W tegorocznej Biesiadzie weźmie udział 13 grup teatralnych. M.in: z Warszawy, Jarosławia, Bielsko Białej, Lublina,Krakowa, Zielonej Góry, Łap, Jabłonnej, Dębicy, Rzeszowa czy Horyńca Zdroju. Zespoły będzie oceniać profesjonalne Jury, którego Gościem Specjalnym w tym roku będzie Anna Seniuk.

Każdego dnia na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu Zdroju będą odbywać się spektakle konkursowe od godz. 14.00. O 19.30 zostanie zaprezentowany wybrany spektakl dla publiczności, a po 21.00 będą odbywać się imprezy towarzyszące. W czwartek (01.02) o godz. 21.00 pokaz scen – z udziałem uczestników warsztatów przeprowadzonych przez Przemysława Buksińskiego, w piątek (02.02) o godz. 22.00 „Historia Jakuba” - wg Tadeusza Słobodzianka reż. Aldona Figura, w roli tytułowej Łukasz Lewandowski, a w piątek (03.02) o godz. 21.00 spotkanie z Anną Seniuk. Wielki Finał i ogłoszenie zwycięzców w niedzielę (04.02) o godz. 14.00.

Organizatorami 45. Biesiady Teatralnej. Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form. są Centrum Kulturalne w Przemyślu i Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu Zdroju. 
Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Podkarpackiego, a Patronat Medialny sprawuje Katolickie Radio Zamość.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze