Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Diecezjalny Dzień Chorego 2024

„Nie jest dobrze, by człowiek był sam. Leczyć chorego poprzez leczenie relacji" - pod hasłem XXXII Światowego Dnia Chorego, w poniedziałek (05.02) w kościele pw. św. Michała Archanioła w Zamościu odbyły się obchody Diecezjalnego Dnia Chorego. Tradycyjnie zaplanowane zostały we wspomnienie św. Agaty, patronki Amazonek. Tego dnia wierni i kapłani zgromadzili się na uroczystej Mszy św. Eucharystii przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek, podczas której został udzielony sakrament namaszczenia chorych.
Diecezjalny Dzień Chorego 2024

Autor: KRZ

Ks. bp Marian Rojek zwrócił uwagę na relację między osobami chorymi i ich opiekunami.

Trudna sytuacja życiowa jaką jest choroba może powodować wewnętrzny bunt, brak zrozumienia, rozżalenie czy niepokój. Ks. bp Marian Rojek zaznacza, co wpływa na zrozumienie cierpienia i życia w kontekście wieczności.

Ks. Karol Jędruszczak,diecezjalny duszpasterz chorych, niepełnosprawnych i Służby Zdrowia, przedstawia znaczenie tegorocznego hasła Światowego Dnia Chorego.

O istocie wspólnotowego przeżywania Diecezjalnego Dnia Chorego mówi Krystyna Mańko, prezes Stowarzyszenia Zamojskie Amazonki.

Swoją wdzięczność z organizacji wydarzenia w kościele pw. św. Michała Archanioła w Zamościu, wyraża proboszcz parafii ks. Wiesław Galant.

Do obejrzenia galerii zdjęć zapraszamy na naszą stronę internetową. Dodajmy, że XXXII Światowy Dzień Chorego będziemy obchodzić 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Pozdrowienia dla Pani EwelinyData dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia PolańskaAutor komentarza: Bogusława z ZamościaTreść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka KościelnegoAutor komentarza: MMTreść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram.Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w LeżajskuAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Super!Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w NowosiółkachAutor komentarza: SilwaTreść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy.Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Cieszę się że po raz kolejny mogę wysłuchać tych wartościowych Rekolekcji.Data dodania komentarza: 31.03.2026, 17:30Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2026