Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Lubelska Liga Sportów Gimnastycznych w Zamościu

Na hali sportowo–widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu w niedzielę (25.02) o godz. 10.00 odbędzie się pierwsza z trzech imprez w ramach „Lubelskiej Ligi Sportów Gimnastycznych”.
Lubelska Liga Sportów Gimnastycznych w Zamościu

Źródło: Fot. KS Erka

W zawodach wezmą udział reprezentanci zamojskiego KS Erka, kluby z Polski oraz osoby indywidualne. Zawodnicy zaprezentują swoje umiejętności w skokach na ścieżce w czterech kategoriach trudności, bez ograniczeń wiekowych. W parkour natomiast zaplanowano trzy konkurencje 2x skill i speed. Należy zaznaczyć, że będą to pierwsze zawody Parkour w tej części Polski. Czym jest akrobatyka i jakie elementy podczas treningu wykonują najmłodsi powiedział Ernest Gdula, prezes i trener akrobatycznego KS Erka.

Zadaniem zawodników jest połączenie elementów akrobatycznych. 

Ćwiczenia akrobatyczne wykonywane są na materacach i ścieżce.

KS Erka to nie tylko treningi z akrobatyki, ale także zajęcia w powietrzu na szarfach. Na ostatnim V Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Powietrzu Strefy Wysokich Lotów w Białymstoku zawodniczki tej sekcji odniosły liczne sukcesy. Drugie miejsca zajęła Aleksandra Wołos a na czwartych miejscach uplasowały się: Kaja Kulasza i Julia Zacira. Kolejne piąte miejsca zdobyły: Pola Juszczak, Matylda Szyport i Maja Momot, a siódmą lokatę zajęły: Ania Tyszko, Kasia Karska, Nel Bogucka, Amelia Gontarz, Hania Hasiec i Judyta Pawelczyk. 

Już niebawem, w niedzielę (25.02) podczas „Lubelskiej Ligi Sportów Gimnastycznych” w konkurencji speed zaprezentują się parkourowcy. Głównym zadaniem zawodników będzie przemieszczenie się w jak najszybszym czasie z punkt A do punktu B. Parkour to głownie: skoki, salta i pokonywanie przeszkód zabudowy miejskiej. Michał Saliński trener KS Erka zdradził jakie predyspozycje fizyczne podczas takich treningów nabywają zawodnicy.

Parkour to nie tylko zajęcia dla chłopców.

Przygotowania reprezentantów klubu do najbliższych zawodów odbywają się na hali sportowej przy ul. Lipskiej 63 w Zamościu. „Lubelska Liga sportów Gimnastycznych” odbędzie się w niedzielę (25.02) o godz. 10.00 na hali sportowo – widowiskowej zamojskiego OSiR.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze