Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Reprezentacja Polski księży zagra w półfinale ME z Bośnią i Hercegowiną

Reprezentacja Polski księży zakwalifikowała się do półfinału Mistrzostw Europy w halowej piłce nożnej, które rozgrywane są w Albanii.
Reprezentacja Polski księży zagra w półfinale ME z Bośnią i Hercegowiną

Ostatnie miesiąca księża spędzili na parkietach hal sportowych, by dobrze przygotować się do XVI Mistrzostw Europy w halowej piłce nożnej, które w dn. 05-09.02 odbywają się w Albanii. W poniedziałek (05.02) księża wylecieli do Albanii, gdzie piłkarskie rozgrywki rozpoczęli od uczestnictwa w uroczystej Mszy Świętej. Dzień później, we wtorek (06.02) pojedynki piłkarskie rozegrano w grupach na kilku halach sportowych. Z jakich krajów są składy drużynowe powiedział ks. Marek Mazurek, proboszcz parafii pw. Świętego Brata Alberta w Zamościu, który wchodzi w skład naszej reprezentacji. 

Skład reprezentacji Polski tworzą najlepsi księża, także z naszej diecezji. Którzy księża tworzą drużynę?

Reprezentacja Polski księży jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn, ponieważ podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Rumunii obroniła poprzednie mistrzostwo zdobywając ponownie złoty medal. W tegorocznych Mistrzostwach księżom przyszło zmierzyć się z grupowymi rywalami z: Kosowa, Czech i Włoch. Wydaje się, że kapłani z Polski są doskonale przygotowani do Mistrzostw Europy, na co wskazują wysokie wyniki. Wszystkie grupowe spotkania zakończyły się dla polskich księży wygraną,  co przełożyło się na awans do ćwierćfinału.

Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw w Rumunii księża zagrali w finale z Portugalią, którą pokonali 3:2. Tym razem kapłani zagrali także z reprezentantami Portugalii, których w spotkaniu ćwierćfinałowym pokonali 4:3. W czwartek (08.02) kapłanom przyjdzie zmierzyć się w rozgrywkach półfinałowych z Bośnią i Hercegowiną.

Ks. Marek Mazurek dodał, że polski zespół słynie z dobrej gry, ale silny skład tworzą także kapłani z Portugalii.

Ks. Marek Mazurek serdecznie dziękuje za wsparcie wszystkim wiernym kibicom i tłumaczy jakie nastroje panują w Albanii.

Trenerem polskiej ekipy jest Marek Parzyszek, a najważniejszym celem całej drużyny, która przebywa w Albanii jest wygrana. Podsumowując dotychczasowe osiągnięcia sportowe, księża na Mistrzostwach Europy zdobyli już piętnaście medali w tym osiem złotych, więc jest duża szansa na podium.

Wszystkim księżom tworzącym skład naszej reprezentacji życzymy dużo powodzenia, zdrowia i kolejnego sportowego sukcesu.

Jako wierni kibice piłkarską reprezentację księży wspieramy modlitwą, a transmisję z ME można oglądać na żywo w Internecie na profilu facebookowym KLIKNIJ

Więcej o przebiegu rozgrywek będzie można usłyszeć także na naszej antenie w serwisach informacyjnych. Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze