Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Noc walki o błogosławieństwo dla Polski

Członkowie grupy regionalnej Wojownicy Maryi w Krasnobrodzie wraz ze swoim opiekunem ks. Eugeniuszem Derdziukiem zapraszają serdecznie do Sanktuarium Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie na nocne czuwanie modlitewne w ramach ogólnopolskiej inicjatywy "Noc walki o błogosławieństwo dla Polski" w piątek, 16 lutego.
  • Źródło: Informacja nadesłana
Noc walki o błogosławieństwo dla Polski

Wojownicy Maryi, wiele parafii i wspólnot w całym kraju oraz poza jego granicami będzie modlić się tej nocy, aby Bóg zesłał na nasz kraj błogosławieństwo. W obliczu zamętu, podziałów, różnego rodzaju zagrożeń zewnętrznych i wewnętrznych dla naszej ojczyzny - ta nocna modlitwa jest teraz szczególnie potrzebna. Czuwanie rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz 21:00 a zakończy Mszą Świętą o godz. 24:00 sprawowaną w intencji Ojczyzny.

Sens i znaczenie takiej modlitwy tłumaczy założyciel ruchu katolickiego "Wojownicy Maryi" ks. Dominik Chmielewski w następujących słowach: "Jakub walczył z Bogiem całą noc o uzyskanie błogosławieństwa, które otrzymał nad ranem od Boga. To jest ten symbol, figura naszej walki o błogosławieństwo dla Polski. Zależy nam, abyśmy jako Polacy zjednoczyli się w szturmie do nieba. Taka modlitwa ma potężną moc. Takie wydarzenie jest tylko w Polsce – kraju Matki Bożej".
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze