Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Msza św. w intencji chorych w szpitalu papieskim

W 32. Światowy Dzień Chorego, w niedzielę (11.02) w kaplicy Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu biskup diecezjalny Marian Rojek sprawował Mszę świętą w intencji chorych i niepełnosprawnych, a także w intencji osób opiekujących się chorymi.
Msza św. w intencji chorych w szpitalu papieskim

Wpatrując się dziś w Matkę Bożą z Lourdes, mamy śmiałość prosić ją o wstawiennictwo w sprawach zdrowia - podkreślał w rozmowie ks. bp Marian Rojek.

Nawiązując do przeczytanego w czasie Mszy św. fragmentu Ewangelii o cudzie w Kanie Galilejskiej, ksiądz biskup porównywał osoby doświadczające choroby do ewangelicznych weselnych sług.

Przeżywanie choroby z Panem Bogiem daje nadzieję na jej przezwyciężenie - powiedziała nam pani Anna, pacjentka zamojskiego szpitala.

W Mszy świętej wzięli udział: dyrekcja, pracownicy i pacjenci szpitala, a także licznie zgromadzeni uczestnicy i wolontariusze wczasorekolekcji dla niepełnosprawnych w naszej diecezji. Z licznej obecności osób chorych i z niepełnosprawnościami cieszył się ich diecezjalny kapelan, ks. Karol Jędruszczak.

Podczas Mszy świętej ksiądz biskup poświęcił także nowe wyposażenie kaplicy szpitalnej, która w ostatnim czasie przeszła prace remontowe. W prezbiterium pojawiły się dwie ikony przedstawiające św. Rafała Archanioła, patrona kaplicy i św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia. Ich autorką jest Małgorzata Gontarz.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze