Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 05:03
Reklama SADEX

Księża z Polski zostali wicemistrzami Europy w halowej piłce nożnej

Polscy księża wzięli udział w XVI Mistrzostwach Europy w halowej piłce nożnej, które w tym roku w dn. 5-9.02 odbywały się w Albanii. Ostatnie miesiące księża spędzili na parkietach hal sportowych, przygotowując się do Mistrzostw Europy pod wodzą trenera Marka Parzyszka. Reprezentacja Polski księży jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn, ponieważ podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Rumunii obroniła poprzednie mistrzostwo. Tym razem w Albanii księża zdobyli tytuł wicemistrzów. Jak wyglądał przebieg spotkań?
Księża z Polski zostali wicemistrzami Europy w halowej piłce nożnej

Grupowe piłkarskie pojedynki rozegrano na kilku halach sportowych. W tym roku księżom przyszło zmierzyć się z przeciwnikami z: Kosowa, Czech i Włoch. Wszystkie grupowe spotkania zakończyły się dla polskich księży wygraną. Wysokie wyniki przełożyły się na awans do ćwierćfinału, w którym pokonali reprezentantów Portugalii 4:3. W rozgrywkach półfinałowych polscy księża pokonali Bośnię i Hercegowinę 5:1, a w finale walczyli z Chorwacją. W decydującym pojedynku mecz zakończył się wynikiem 2:3, a zwycięzcą Mistrzostw została Chorwacja, czego serdecznie gratulujemy. 

Podsumowując dotychczasowe osiągnięcia sportowe, księża na Mistrzostwach Europy zdobyli już piętnaście medali w tym: osiem złotych, pięć srebrnych i dwa brązowe. Wszystkim księżom tworzącym skład naszej reprezentacji gratulujemy.

Informacje o Mistrzostwach Europy KLIKNIJ
 

Skład reprezentacja Polski księży

Ksiądz Marek Łosak – kapitan, parafia świętej Rozalii i świętego Marcina w Zagnańsku
Ksiądz Dariusz Snochowski – jest z diecezji kieleckiej, ale studiuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
Ksiądz Tomasz Chowaniec, parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Małogoszczu
Ksiądz ⁠Łukasz Chowaniec, parafia świętego Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach
Ksiądz Damian Stala – dyrektor administracyjny Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu
Ksiądz Marcin Olszewski, parafia Dobrego Pasterza w Olkuszu
Ksiądz Rafał Przeździak, parafia świętej Anny w Białej Podlaskiej
Ksiądz Zbigniew Wojtysek, parafia świętego Maksymiliana w Radomsku

Ksiądz Krzysztof Sosnowski, parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim
Ksiądz Marek Mazurek, parafia Brata Alberta w Zamościu
Ksiądz Maciej Lewandowski, parafia Królowej Polski w Zamościu
Ksiądz Paweł Derylak, parafia świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubaczowie
Ksiądz Tomasz Winogrodzki, parafia Narodzenia NMP w Krzeszowie
Ksiądz Artur Łakomy, parafia WNMP w Łukowej
 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ER 25.02.2024 19:34
Serdeczne gratulacje dla naszych Ksiezy,szczesc Boze w kolejnych sukcesach

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu