Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Ruszyła kwalifikacja wojskowa w WCR w Zamościu

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa rozpoczęła się 1 lutego. Potrwa do końca kwietnia i obejmie blisko 230 tyś. osób.
Ruszyła kwalifikacja wojskowa w WCR w Zamościu

Na obszarze administrowanym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Zamościu, ze względu na ferie zimowe, rekrutacja rozpoczęła się w poniedziałek (12.02). Jaki jest jej cel, wyjaśnia ppłk Stanisław Styczyński, szef WCR w Zamościu.

Jak zaznacza ppłk Styczyński, celem kwalifikacji jest również promocja różnych form służby wojskowej oraz założenie ewidencji wojskowej.

Obowiązek stawienia się do kwalifikacji wojskowej obejmuje w czasie pokoju wszystkich mężczyzn, którzy kończą w danym roku kalendarzowym 19 lat - w tym roku jest to rocznik 2005. W przypadku kobiet obowiązek dotyczy absolwentek uczelni publicznych i niepublicznych, które w danym roku akademickim kończą naukę na kierunku: analityka medyczna, farmacja, lekarski, lekarsko-dentystyczny, pielęgniarstwo, fizjoterapia, położnictwo oraz związanym z kształceniem w zakresie psychologii, ratownictwa medycznego, weterynarii lub w szkołach policealnych kształcących w zawodach: technik farmaceutyczny i technik weterynarii.

Ppłk Stanisław Styczyński wyjaśnia co grozi za niestawienie się na kwalifikację wojskową.

Dodajmy, że na terenie zamojskiego WCR planowanych jest 2800 poborowych, w tym najwięcej bo 768 w powiecie biłgorajskim.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze