Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Feryjny Turniej Szachowy zakończył zimowe ferie

W Zamościu odbył się Feryjny Turniej Szachowy, a Kolejny turniej odbędzie się w sobotę (17.02) w muzeum „Szachy Świata” w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu.
Feryjny Turniej Szachowy zakończył zimowe ferie

Na zakończenie zimowych ferii najmłodsi mieszkańcy Zamościa wzięli udział w Feryjnym Turnieju Szachowym. Odbył się w piątek (09.02) w muzeum „Szachy Świata” w Zamościu. W rozgrywkach udział wzięły osoby indywidualne oraz reprezentanci „Zamojskiego Klubu Szachowego” i Młodzieżowego Domu Kultury, którzy systematycznie uczęszczają na zajęcia gry w szachy. Zawodnicy za zajęcie miejsc od pierwszego do szóstego otrzymali pamiątkowe medale i atrakcyjne nagrody. Jakim zainteresowaniem cieszyło się to wydarzenie?

Rozmawialiśmy z jedną z zawodniczek rozgrywek szachowych.

W turnieju zagrał także zawodnik, który na bezpłatne zajęcia szachowe do Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu uczęszcza od ośmiu lat.

W wydarzeniu wzięli udział także bracia bliźniacy Jakub i Dawid. Pojedynek szachowy podsumował jeden z braci.

Co zawodnik najbardziej lubi w szachach?

W turnieju zagrał także brat Jakuba.

Rolę trenera szachowego podkreśliła inna zawodniczka - Martyna.

Martyna Bartkowska pochwaliła się swoimi największymi sukcesami.

W sobotę (10.02) w Zamościu odbył się turniej na poszczególne, bo na: II, III, IV i V kategorię szachową. Liczbowo wyraża ona precyzyjność siły gry szachistów.

Kolejny turniej szachowy odbędzie się w sobotę (17.02) o godz. o godz. 14.00 w muzeum „Szachy Świata” w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu. Bedzie to II Puchar Zimy z cyklu "Czterech pór roku". Andrzej Czochra zaznaczył, że zwycięzca czterech edycji otrzyma puchar, a zawodnikom, którzy zajmą miejsca I-III wręczone zostaną medale.

Osoby, które chciałyby nauczyć się grać w szachy mile widziane są na bezpłatnych zajęciach, które odbywaj się w zamojskim Młodzieżowym Domu Kultury. Zajęcia prowadzone pod kierunkiem Andrzeja Czochry cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

W jakich godzinach i kiedy odbywają się zajęcia szachowe w MDK?

Kolejny turniej o II Puchar Zimy z cyklu "Czterech pór roku". odbędzie się w sobotę (17.02) o godz. o godz. 14.00 w muzeum „Szachy Świata” w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu. Szczegółowych informacji na temat turnieju i bezpłatnych zajęć z nauki gry w szachy, które odbywają się w zamojskim MDK udziela Andrzej Czochra pod numerem telefonu: 606 966 403.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze