Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Z OSTATNIEJ CHWILI:
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
  • „Biblioteka jest wśród nas” - GOK w Suścu
Reklama Akademia Mali Odkrywcy

Gmina Hrubieszów. Wystawa i prelekcja poświęcona tematowi Powstania Styczniowego

Wójt i Rada Gminy Hrubieszów wraz z Hrubieszowskim Klubem Kolekcjonera zorganizowali w dniu wczorajszym (01.03) wystawę oraz prelekcję poświęconą tematowi Powstania Styczniowego.
Gmina Hrubieszów. Wystawa i prelekcja poświęcona tematowi Powstania Styczniowego

Autor: Ewelina Michalska

Wydarzenie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Hrubieszowie z/s Wołajowicach.

Gmina Hrubieszów kładzie duży nacisk na budowanie tożsamości historycznej oraz przywracanie pamięci o wydarzeniach historycznych - podkreślał w rozmowie z naszym radiem Wójt Gminy Hrubieszów, Tomasz Zając.

W programie wydarzenia znalazła się prelekcja pn: "Udział kobiet w Powstaniu Styczniowym", którą wygłosił Jacek Rogala z Instytutu Pamięci Narodowej, Oddział w Lublinie.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa poświęcona Powstaniu Styczniowemu. Co się na niej znajdowało? Tłumaczył Mieczysław Zapała, prezes Hrubieszowskiego Klubu Kolekcjonera.

Do wysłuchania szerszej relacji z tego wydarzenia zapraszamy w najbliższą sobotę (09.03) w ramach audycji samorządowych, a do obejrzenia galerii zdjęć, na nasza stronę internetową www.radiozamosc.pl

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Moja ulubiona audycja w nowej odsłonie powraca, bardzo dobra wiadomość! Słucham zawsze jak tylko mam możliwość w radiu, ale kiedy nie mogę to lubię odsłuchiwać audycję na waszej stronie. PozdrawiamData dodania komentarza: 26.10.2025, 22:47Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: Halina KwiatkowskaTreść komentarza: Gratulacje dla naszych nauczycieli z Przedszkola w Kalinowicach. Jestem dumna i dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie.Data dodania komentarza: 25.10.2025, 14:53Źródło komentarza: Tydzień chleba i produktów zbożowych w przedszkolu w Kalinowicach (Gmina Zamość)Autor komentarza: AlaTreść komentarza: Bardzo dobra wiadomość, często słuchałam audycji, a kiedy nie mogłam odsłuchiwałam na stronie. Nie mogę doczekać się na nową odsłonę audycji pielgrzymkowej.Data dodania komentarza: 24.10.2025, 20:28Źródło komentarza: Audycja pielgrzymkowa wraca na antenę Katolickiego Radia ZamośćAutor komentarza: MieciuTreść komentarza: Impreza była super 😁. Tylu wspaniałych ludzi, starych i młodszych pracowników, piękne przemówienie pani Prezes. Idealna obsługa kelnerska, przepyszne posiłki. Życzę kolejnych 25 lat i więcej.Data dodania komentarza: 19.10.2025, 14:54Źródło komentarza: 25-lecie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w TyszowcachAutor komentarza: ChristopherTreść komentarza: ...Buenos Ares, that's right :-) Ks. dr Michał to prawdziwy ksiądz z powołania, nie tylko kanclerz swego czasu ale i taki 'proboszcz' powiedzmy, dbający o parafię - posługa na rodzinnej parafii - odprawianie mszy, konfesjonał a zarazem skromny człowiek. Salutations :-)Data dodania komentarza: 16.10.2025, 14:45Źródło komentarza: Ekwador oczami misjonarza - opowieść o Kościele, posłudze i kulturzeAutor komentarza: ZamosciankaTreść komentarza: Mój syn do tej pory wspomina lekcje geografii w "spoleczniaku" prowadzone przez p. Jacka Podkoscielnego. Genialny nauczyciel, pasjonat i super ciekawy człowiek .Data dodania komentarza: 10.10.2025, 13:45Źródło komentarza: Jacek Podkościelny