Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama OKO-MED Zamość

XXI Regionalne Zawody Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze

W sobotę (06.04) o godz. 10.00 na Rynku Wielkim w Zamościu odbędą się XXI Regionalne Zawody Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze. Na widowiskowe wydarzenie zaprasza organizator Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu oraz  współorganizatorzy: Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Jana Zamoyskiego w Zamościu, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu oraz Aeroklub Ziemi Zamojskiej.
XXI Regionalne Zawody Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze

Uczestnikami zawodów będą młodzicy do lat 13, juniorzy 14-17 lat oraz seniorzy powyżej lat 18.

Model balonu na ogrzane powietrze, to model lżejszy od powietrza, bez napędu, uzyskujący swoją wyporność wyłącznie na skutek ogrzewania powietrza. W powłoce nie może znajdować się inny gaz poza powietrzem i normalne produkty spalania paliwa niezbędnego do jego podgrzania Balon musi być czytelnie podpisany imieniem i nazwiskiem/nazwą zawodnika/drużynyKażdy zawodnik/drużyna ma prawo wykonać 1 lot.

Pomiar czasu: lot mierzony jest od chwili wypuszczenia balonu do chwili jego zetknięcia się z ziemią lub przeszkodą, o ile nie podejmie dalszego samodzielnego lotu lub zniknie z pola widzenia.

Organizacja startu: zawodnik przed startem wręcza sędziemu wypełnioną kartę startową i otrzymuje zgodę na start. O chwili startu decyduje zawodnik w czasie wyznaczonym przez sędziego.

Zawodnicy mogą używać swojego paleniska. Organizator udostępnia również swoje palenisko do użytku ogólnego.

KATEGORIE ZAWODÓW:
•    MŁODZIK  (urodzeni w roku 2011 i później)
•    JUNIOR  (urodzeni w roku 2007 – 2010)
•    SENIOR  (urodzeni w roku 2006 i wcześniej)

PROGRAM: 
9.45 – rejestracja zawodników.
10.00 – otwarcie zawodów,
10.15 – loty konkursowe, 
13.00 –13.30 opracowanie wyników zawodów, ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców, zakończenie zawodów,

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają dyplomy, a dla zdobywców trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii przewidziane są statuetki. Organizatorzy zapewniają barek kawowy i słodki poczęstunek.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji