Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HOSPICJUM SANTA GALLA 1,5%

XXII Zawody Balonów na ogrzane powietrze w Zamościu

XXII Zawody Balonów na ogrzane powietrze odbędą się w najbliższy piątek(15.03) o godz. 10.00 na zamojskim Rynku Wielkim.
XXII Zawody Balonów na ogrzane powietrze w Zamościu

W zawodach wezmą udział osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej z naszego województwa, głównie będą to zawodnicy z Zamościa i powiatu zamojskiego. Konstrukcyjnie modele muszą być wykonane solidnie, by podczas prezentacji na zawodach utrzymały się czasowo jak najdłużej w powietrzu. Andrzej Niezgoda, instruktor modelarstwa sportowego powiedział, dlaczego zawody odbędą się na otwartej przestrzeni.

Jan Ciupa z Warsztatu Terapii Zajęciowej Krok za Krokiem w Zamościu wyjaśnił, na czym będą polegały zbliżające się pokazy lotów.

Warto zaznaczyć, że modelarstwo to nie tylko balony na ogrzane powietrze, bo wyróżniamy także konstrukcje swobodnie latające lub na uwięzi. Wyróżniamy również modele: z napędem gumowym, silnikowym, elektrycznym i odrzutowym. Modelarstwo uczy wytrwałości w dążeniu do celu. Andrzej Niezgoda wyjaśnił, jakie inne umiejętności nabywają modelarze.

Zawody modeli balonów na ogrzane powietrze odbędą się w najbliższy piątek (15.03) na zamojskim Rynku Wielkim. Jeśli warunki pogodowe będą niesprzyjające do przeprowadzenia zawodów, zostaną one przełożone na przyszły piątek (22.03).

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji