Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Plebiscyt w kategorii „Najlepszy sportowiec roku” zdominowali reprezentanci KS Agros Zamość

W jednej z zamojskich restauracji w piątek (15.03) odbył się XIII Plebiscyt Telewizji Kablowej Zamość Video-Kadr na Najlepszego i Najpopularniejszego Trenera i Sportowca Miasta Zamość roku 2023.
Plebiscyt w kategorii „Najlepszy sportowiec roku” zdominowali reprezentanci KS Agros Zamość

Plebiscyt wygrał Piotr Kostrubiec, trener tenisa stołowego z Akademii Zamojskiej, a najlepszym sportowcem uznano wychowanka KS Agros Zamość Dominika Kopcia, który specjalizuje się w biegach sprinterskich. Organizator Plebiscytu Sportowego przyznał, że kapituła specjalistów dokonała wyboru najlepszych trenerów i sportowców.

Plebiscyt uprzyjemnił kwartet muzyki klasycznej z Piotrem Stopą na czele.

Podczas Plebiscytu zostali też nagrodzeni sportowcy niepełnosprawni: Wojciech Kukiełka i Robert Skwaryło, reprezentanci Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za krokiem" w Zamościu. Podziękowanie i grawerton za całokształt pracy dla sportu otrzymał Ryszard Krawiec, wieloletni dyrektor OSiR, a także prezes Padwy Zamość oraz ZTT KT Return. "Odkryciem roku 2023" został Dawid Czapka, a tytuł „Sportowego Ambasadora roku 2023” przyznano Sławomirowi Tórowi, wiceprezesowi MKS Padwa Zamość.

W gronie nominowanych znaleźli się trenerzy.

Plebiscyt wygrał Piotr Kostrubiec, trener tenisa stołowego z Akademii Zamojskiej. Drugie miejsce zajął Andrzej Gdański, trener lekkoatletów. Natomiast trzecie miejsce przypadło Zbigniewowi Markuszewskiemu, trenerowi zamojskich szczypiornistów, grających w Lidze Centralnej.

W gronie nominowanych zawodników znaleźli się Ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki.

Plebiscyt w kategorii „Najlepszy sportowiec roku” zdominowali reprezentanci KS Agros Zamość. Podobnie jak w roku ubiegłym, wygrał sprinter Dominik Kopeć, który obecne swoje przygotowania skupia na najważniejszej imprezie czterolecia, jaką są Igrzyska Olimpijskie. Drugie miejsce zajęła Monika Romaszko, trzecie Emilia Rechul, czwarte Jakub Lewoszewski, a piąte Aleksandra Śmiech. W imieniu zwycięzców nagrodę odebrał prezes KS Agros Konrad Firek, który wyjaśnił nieobecność zawodników przygotowaniami do zbliżających się zawodów. 

Czy prezes zamojskiego Agrosu spodziewał się, że aż pięcioro reprezentantów klubu znajdzie się w najlepszej dziesiątce?

Konrad Firek dodał, że sztangistka Emilia Rechul zapracowała, by znaleźć się w gronie najlepszych sportowców.

Za najlepszą trójką zawodników Agrosu, na czwartym miejscu uplasował się także podopieczny klubu - Jakub Lewoszewski.

Na szóstym miejscu w gronie najlepszych sportowców wyróżniono Jessicę Czopek z A.M.S.B Hetman Zamość, która trenuje pod okiem Przemysława Maziarczuka.

Jessica Czopek obecnie chodzi do liceum, a trenowanie boksu to jej największa sportowa pasja.

Trener sekcji bokserskiej przyznał, że dla Jessici jest to już kolejne wyróżnienie.

Przemysław Maziarczuk dodał, że by osiągać sukcesy i „błyszczeć na ringu” zawodnicy podczas treningów budują: siłę, wytrzymałość i szybkość. Aby zawodnicy mogli rozwijać swoje sportowe pasje bardzo ważną rolę w wychowaniu i wsparciu odgrywają ich rodzice.

Treningi bokserskie są ciekawe i cieszą się wśród młodego pokolenia i dorosłych bardzo dużym zainteresowaniem. Początkowe zajęcia, adresowane do maluchów, opierają się głównie na zabawie. Kiedy i gdzie odbywają się treningi? 

Treningi dedykowane są do każdej grupy wiekowej. Co należy zrobić aby dołączyć do sekcji? 

Patronat nad imprezą objęli Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Andrzej Wnuk Prezydent Zamościa.

                       Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, życzymy zdrowia i dalszych sukcesów w karierze sportowej.


Najlepsi trenerzy:

1. Piotr Kostrubiec trener tenisa stołowego
2. miejsce Andrzej Gadański trener lekkoatletów
3. miejsce Zbigniew Markuszewski trener piłkarzy ręcznych

 Najlepsi zawodnicy:
1. Dominik Kopeć - Agros 
2. Monika Romaszko - Agros
3. Emilia Rechul - Agros
4. Jakub Lewoszewski - Agros
5. Aleksandra Śmiech - Agros
6. Jessica Czopek – A.M.S.B Hetman Zamość
7. Łukasz Szymański – KPR Padwa Zamość 
8. Matylda Bień – Zamojski Klub Karate Kyokushin 
9. Marek Nieścior – Camaro Zamość 
10. Jan Zandecki – Trefl ZamośćPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji