Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Zamojscy szachiści uczcili pamięć Mariana Balickiego

W muzeum „Szachy Świata” w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" przy ul. Odrodzenia 9 w Zamościu w sobotę (23.03) zorganizowany został pierwszy z czterech turniejów z cyklu „Zamojskie Memoriały Szachowe”.
Zamojscy szachiści uczcili pamięć Mariana Balickiego

Sobotnie rozgrywki poświęcone były wybitnemu zamojskiemu szachiście Marianowi Balickiemu, który przyczynił się do rozwoju i propagowania gry w szachy w naszym mieście. W czasach wojskowych skupiał wokół siebie szachistów amatorów, spotykających się w jego mieszkaniu. Historię życia szachisty przybliżył Andrzej Czochra, prezes Zamojskiego Klubu Szachowego.

Jakim zainteresowaniem cieszyło się sobotnie wydarzenie?

Wszyscy zawodnicy ze szkół podstawowych i średnich zostali sklasyfikowani na kategorie wiekowe. Najlepsi szachiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Andrzej Czochra dodał, że o poziomie umiejętności graczy świadczy klasyfikacja posiadanej kategorii szachowej.

Cykl „Zamojskich Memoriałów Szachowych” zakończy czerwcowy turniej.

Zwycięzca turnieju przyznał, że na bezpłatne zajęcia szachowe do Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu uczęszcza od kilku lat.

Zdaniem szachisty gra w szachy rozwija myślenie.

W turnieju poświęconemu Marianowi Balickiemu, wziął udział zawodnik, który zajął drugie miejsce. Przyznał, że na zajęcia szachowe pod kierunkiem Andrzeja Czochry systematycznie uczęszcza do Młodzieżowego Domu Kultury.

Zawodnik - Jakub dodał, że ma na swoim koncie liczne sukcesy szachowe.

W turnieju zagrała także inna zawodniczka, która nie opuszcza prawie żadnego turnieju z tych organizowanych w naszym mieście.

Już wkrótce najlepsi zawodnicy będą mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami podczas wydarzenia o nazwie: „Szachowe talenty Miasta Zamość”. Będzie się ono składało się z czterech turniejów. Pierwszy z nich odbył się w tym miesiącu w Zamojskiej Akademii Kultury. Andrzej Czochra dodał, że zawodnicy będą mieli o co walczyć, bo nagrodą specjalną będzie stypendium finansowe oraz medal 3D.

Kiedy zorganizowany zostanie turniej i w jaki sposób można dokonać zapisów?

Szachiści będą mogli wziąć także udział w trzecim z czterech turniejów z cyklu "Czterech pór roku". Puchar zimowy odbył się w lutym, a wiosenna edycja wydarzenia zorganizowana zostanie w kwietniu.

W dn. 25-26.05 w Zamościu zorganizowana zostanie ogólnopolska konferencja szachowa. W naszym mieście zagoszczą wybitni szachiści oraz zaprezentowana zostanie wystawa fotograficzna.

Osoby które chciałyby nauczyć się grać w szachy mile widziane są na bezpłatnych zajęciach, które odbywają się w zamojskim Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kamiennej 20. Szczegółowych informacji na temat zajęć oraz zbliżających się turniejów udziela Andrzej Czochra pod numerem telefonu: 606 966 403.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji