Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama OKO-MED Zamość

III „Olejarska Dycha” w Nieliszu

Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju już po raz III organizuje bieg pn. „Olejarska Dycha” na dystansie dziesięciu kilometrów. Nowością, jaką w tym roku przygotowali organizatorzy, jest nowy dystans na odcinku 5 kilometrów oraz zwiększona liczba uczestników, bo limit wynosi do 500 osób. To wydarzenie odbędzie się w niedzielę (12.05) na plaży przy zbiorniku wodnym w Nieliszu.
III „Olejarska Dycha” w Nieliszu

Bieg „Olejarska Dycha” jak sama nazwa wskazuje to impreza biegowa adresowana do branży rolniczej, osób które zajmują się uprawą rzepaku oraz do miłośników biegania. Sport i zdrowa dieta idą w parze z dobrym samopoczuciem, dlatego na linii startu mile widziani są wszyscy, którzy czas lubią spędzać aktywnie. Bieg poprowadzi wzdłuż malowniczych, kwitnących rzepakowych pól oraz częściowo ścieżkami leśnymi. Do kogo adresowane jest to wydarzenie powiedziała Violetta Domaradzka, organizatorka imprezy.

Zawodnicy, którzy wystartują na dłuższym dystansie, ale poczują, że nie mają sił w nogach, będą mogli skrócić trasę do 5 kilometrów i wrócić na metę. Natomiast zawodnicy, którzy zdecydują się pobiec na krótszym dystansie, w trakcie trwania biegu będą mogli podjąć decyzję o wydłużeniu trasy.

W dwóch poprzednich edycjach wydarzenia dopisała pogoda i liczba startujących biegaczy. W roku ubiegłym na linię mety dobiegła rekordowa liczba, bo aż 280 uczestników. Zdaniem Violetty Domaradzkiej, to co wyróżnia „Olejarską Dychę” spośród innych biegów, tych organizowanych w Polsce to meta zlokalizowana na plaży przy ogromnym zbiorniku wodnym, który przez mieszkańców naszego województwa nazywany jest „Morzem Lubelszczyzny”.

Nowością wprowadzoną przez organizatorów biegu jest także dodatkowa kategoria wiekowa.

W maju w biurze zawodów na zawodników czekać będą imienne numery startowe. Warto trenować i dobrze przygotować się do biegu, ponieważ będzie o co walczyć. Najszybsi zawodnicy uhonorowani zostaną statuetkami oraz atrakcyjnymi nagrodami finansowanymi.

Bieg „Olejarska Dycha” promuje polski produkt, jakim jest rzepak, dlatego trasa biegu poprowadzi głównie terenem nasłonecznionym, wzdłuż kwitnących na żółto rzepakowych pól. Warto przygotowania do biegu rozpocząć wcześniej. Violetta Domaradzka radzi, by osoby które dopiero zaczynają biegać trenowały systematycznie, zwiększając dystans i tempo biegu.

W ubiegłym roku zwycięzcami wydarzenia w kategorii kobiet i mężczyzn zostali reprezentanci służby mundurowej z 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. Z pewnością w maju na linii startu zobaczymy zawodników z zamojskiej grupy „Biegam bo lubię”, którzy licznie wzięli udział w dwóch poprzednich edycjach wydarzenia. Wydarzenie będzie sfinansowane z Funduszu Promocji Roślin Oleistych, a biegaczy planujących terminarz biegowy serdecznie zachęcamy, by majową „Olejarską Dychę” wpisać w coroczny kalendarz imprez sportowych.

Zapraszamy do rejestracji KLIKNIJ
Organizator: Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju KLIKNIJ

Więcej o tym wydarzeniu usłyszymy w audycji "Rozmowa dnia" w środę (27.03) o godz. 8.40 i 15.40. Gościem rozmowy będzie Violetta Domaradzka, organizatorka "Olejarskiej Dychy". 

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji