Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama OKO-MED Zamość

„Puchar Roztocza". Biegi przełajowe i biegi na orientację

Uczniowski Klub Sportowy „Azymut" Siedliska i Gmina Zamość, serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w biegach przełajowych i w biegu na orientację z okazji 100-lecia roku Polskich Olimpijczyków pn. „Puchar Roztocza".
„Puchar Roztocza". Biegi przełajowe i biegi na orientację

Uczniowski Klub Sportowy „Azymut" Siedliska i Gmina Zamość organizują wspólnie "Puchar Roztocza" w biegach przełajowych i w biegu na orientację z okazji 100-lecia roku Polskich Olimpijczyków . Wydarzenie odbędzie się w przyszły weekend w dn. 13-14.04 nad zalewem w Jacni. Miejscem docelowym tego wielkiego sportowego wydarzenia są lasy Nadleśnictwa Zwierzyniec. O zbliżającej się imprezie poinformowała Dorota Czarny, prezes UKS Azymut Siedliska.

Przez dwa dni będzie można rywalizować w kategoriach sportowych od 10 do 65+ lat albo w kategoriach popularyzacyjnych: na trasach dogtrekking, rodzinnych oraz 3-osobowych patrolach z kijkami nordic walking. Dorota Czarny podkreśliła, że trasy dostosowane będą do umiejętności zawodników, a biegacze sklasyfikowani będą na kategorie wiekowe.

Dorota Czarny dodała, że w ostatnim czasie, popularność zyskują biegi z psami.

W dyscyplinie jaką są biegi na orientację, zawodnicy posługują się mapą i kompasem. Głównym zadaniem biegaczy jest pokonanie trasy w jak najkrótszym czasie i znalezienie wszystkich zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych. Zawodnicy oprócz dobrej kondycji, podczas biegu muszą myśleć, by po drodze nie ominąć żadnego z punktów. Co w przypadku, gdy zawodnik ominie punkt kontrolny zaznaczony na mapie?

Osoby nie mające doświadczenia w biegach terenowych, przed samym startem zapoznają się z mapą. Warto podkreślić, że zajęcia na świeżym powietrzu dotleniają nasz organizm. Głównymi Parterami wydarzenia są Gmina Zamość, Urząd Marszałkowski w Lublinie i Powiat Zamojski.

Więcej na temat zbliżającego się „Pucharu Roztocza”, który odbędzie się w dn. 13-14.04 nad zalewem w Jacni, usłyszą Państwo w audycji „Rozmowa dnia” w środę (10.04) o godz. 8.40 i 15.40. Gościem rozmowy będzie Dorota Czarny, prezes UKS Azymut Siedliska. 

Więcej informacji o zawodach znajduje się w regulaminie zawodów i na stronie internetowej organizatora KLIKNIJ


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji