Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Uwaga! Świąteczne kontrole drogowe

Przed nami Święta Wielkanocne i jak co roku kierowcy mogą spodziewać się policyjnych kontroli drogowych. Tegoroczne policyjne działania, ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, prowadzone będą w dn. 29.03-01.04 na terenie całej Polski.
Uwaga! Świąteczne kontrole drogowe

Źródło: Fot. KMP Zamość

W okresie przedświątecznym największy ruch zauważalny jest w okolicach sklepów i marketów, dlatego kierowcy powinni zachować ostrożność, szczególnie dojeżdżając do oznakowanych przejść dla pieszych. To właśnie na nich dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Inną ważną zasadą jest sygnalizowanie manewrów skręcania czy wyprzedzania. Dzięki odpowiednio wczesnemu włączaniu kierunkowskazów, inni uczestnicy ruchu znają nasze zamiary i mają więcej czasu na podjęcie odpowiednich manewrów. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu asp. szt Dorota Krukowska-Bubiło podkreśla, że policjanci z Wydziału Ruchy Drogowego kontrolować będą niewłaściwe zachowania na drodze. 

Okres świąteczny to czas spędzony z osobami nam bliskimi. Jednak aby bezpiecznie dojechać do celu podróży, warto pamiętać o przestrzeganiu zasad przepisów ruchu drogowego. Asp. szt Dorota Krukowska-Bubiło apeluje do kierowców o rozważną jazdę. 

Ładna wiosenna pogoda sprawia, że na drogach przybywa także motocyklistów. Pamiętajmy, że należą oni do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aby nadchodzące Święta Wielkanocne były radosne i spokojne zadbajmy o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Podpis Treść komentarza: Super!!!! NAJLEPSZA PANI Data dodania komentarza: 22.05.2026, 08:28 Źródło komentarza: Anna Łyś Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Pozdrowienia dla Pani Eweliny Data dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42 Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia Polańska Autor komentarza: Bogusława z Zamościa Treść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏 Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49 Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka Kościelnego Autor komentarza: MM Treść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram. Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23 Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w Leżajsku Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Super! Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29 Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w Nowosiółkach Autor komentarza: Silwa Treść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy. Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06 Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.