Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

XII Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych rozstrzygnięty

Podsumowanie XII Powiatowego Konkursu na Palmę Wielkanocną odbyło się w niedzielę 24 marca br. w Bełżcu.
XII Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych rozstrzygnięty

Autor: Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu

W Niedzielę Palmową 24 marca 2024 roku w Bełżcu odbył się XII Powiatowy Konkurs na Palmę Wielkanocną. Organizacja tego wydarzenia ma na celu kultywowanie tradycji i krzewienie lokalnych zwyczajów związanych z wiciem palm wśród mieszkańców, dzieci i młodzieży.

W minioną niedzielę spod Kapliczki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bełżcu ruszyła procesja do kościoła parafialnego, gdzie odbyła się uroczysta Msza Św., której przewodniczył ks. Stanisław Szałański. Po jej zakończeniu nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród. Poziom artystyczny konkursu był bardzo wysoki, a komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, aby wyłonić najpiękniejsze palmy wielkanocne. O wynikach konkursu informuje Katarzyna Gucz Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego:

Zgłoszone do konkursu palmy wite były przy wykorzystaniu różnych technik i materiałów. Największa tegoroczna palma mierzyła 9,40 m i została wykonana przez KGW w Bełżcu II.

Przypomnijmy, że konkurs zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu pod patronatem Starosty Tomaszowskiego Henryka Karwana, Wójta Gminy Bełżec Andrzeja Adamka oraz Proboszcza Parafii Bełżec ks. Stanisława Szałańskiego.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji