Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Cieszanów. 33 lata posługi Chrystusowej Księdza Proboszcza

Tak jak co roku w Wielki Czwartek (28.03) sprawowano w Cieszanowie uroczystą Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej. Przy ołtarzu zgromadzili się wszyscy kapłani posługujący w parafii, aby pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Stanisława Solilaka dziękować za dar kapłaństwa.
Cieszanów. 33 lata posługi Chrystusowej Księdza Proboszcza

Autor: Łukasz Kudyba

 Ten niezasłużony przez kapłanów dar Chrystusa Najwyższego Kapłana, docenili także Parafianie, składając swoim księżom szczere życzenia. To była wyjątkowa chwila dla wszystkich duszpasterzy, jednak największe łzy wzruszenia pojawiły się w oczach Księdza Proboszcza, Stanisława Solilaka, który równo 33 lata temu przyjął święcenia kapłańskie.

To radosne świętowanie jubileuszu zostało zauważone także przez kapłanów z Dekanatu Cieszanów, którzy po celebracji Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w swojej parafii, przybyli do Księdza Dziekana.

Wyjątkowa radość księży z otrzymania od Boga sakramentu święceń, jest również zobowiązaniem do codziennej modlitwy o powołania, by nigdy nie zabrakło na świecie mądrych i świętych kapłanów.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji