Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama OKO-MED Zamość

Lubaczów. Jezus Zmartwychwstał. On żyje!!!

O poranku w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 31 marca 2024 r., w Parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubaczowie wybrzmiało radosne Alleluja. Zgromadzone tam wszystkie stany kościoła, radowały się z faktu, że Jezus Zmartwychwstał.
Lubaczów. Jezus Zmartwychwstał. On żyje!!!

Mszy Świętej rezurekcyjnej przewodniczył i homilię wygłosił Jego Ekscelencja Biskup Marian Rojek, Biskup Ordynariusz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. 

Wspólna modlitwa rozpoczęła się przy Bożym Grobie, skąd wyruszyła procesja rezurekcyjna dookoła świątyni. Następnie odśpiewano uroczyste „Te Deum” dziękując Bogu za cud Zmartwychwstania Pańskiego. W czasie radosnej Liturgii Słowa wyśpiewano także Sekwencję Wielkanocną.

Wraz z Księdzem Biskupem Eucharystię rezurekcyjną koncelebrowali: Proboszcz Parafii Konkatedralnej w Lubaczowie, Ksiądz Kanonik Andrzej Stopyra, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Ksiądz Doktor Witold Słotwiński, Dyrektor Zamiejscowego Studia Katolickiego Radia Zamość w Lubaczowie, Ksiądz Mariusz Pastuszak i Ksiądz Doktor Kanonik Wiesław Banaś. 

Ksiądz Biskup Marian Rojek w homilii, przypomniał uczestnikom Świętej Liturgii, naukę Chrystusa, że życie człowieka, jakkolwiek by wyglądało, ma ogromną wartość.

Jezus Chrystus jest ubezpieczeniem człowieka, tylko trzeba w Niego uwierzyć i Jemu zaufać, dodał Ksiądz Biskup: 

Na zakończenie uroczystości Pasterz Diecezji złożył także wszystkim wielkanocne życzenia.

Po uroczystym rozesłaniu „Idźcie w pokoju Chrystusa. Alleluja, alleluja wszyscy udali się na świąteczne śniadanie, by tam pośród bliskich i gości, dalej przedłużać radość z faktu, że Jezus Zmartwychwstał i żyje. 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji