Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama OKO-MED Zamość

Biłgoraj. Koszyczek święcony u babci

Tuż przed świętami (27.03) w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju odbyło się wydarzenie pod hasłem „Koszyczek święcony u babci” zorganizowany przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.
Biłgoraj. Koszyczek święcony u babci

Było to spotkanie seniorów, Młodzieżowej Rady Powiatu i uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju, podczas którego rozmawiano o tradycjach wielkanocnych. 

To wyjątkowe spotkanie międzypokoleniowe – wyjaśniała Józefa Rybak, członkini Klubu "Seniorzy na Start" powiatu biłgorajskiego:

Ważne jest, aby młodzież poznawała tradycje, które już zanikają i je kultywowała – tłumaczył Paweł Pędziwiatr, przewodniczący Młodzieżowej Rady Powiatu Biłgorajskiego:

Seniorki wspólnie z młodzieżą przygotowali wielkanocny stół oraz koszyczek ze święconką. Na stole znalazły się tradycyjne polskie potrawy wielkanocne oraz wielkanocne słodkości. Dopełnieniem spotkania był wspólny posiłek przy świątecznym stole.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji