Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Księża przygotowują się do Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej

XVIII Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej odbędą się w dn. 12-13.04 na terenie diecezji białostockiej.
Księża przygotowują się do Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej

W tegorocznych Mistrzostwach Polski Księży zagrają reprezentanci szesnastu diecezji, w tym kapłani z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Warto podkreślić, że na poprzednich Mistrzostwach,  księżom z naszej diecezji po raz drugi z rzędu udało się obronić tytuł Mistrza Polski.  Czy w tym roku księża okażą się także najlepsi? O tym zadecyduje ich przygotowanie, forma i skład całej ekipy. 

Drużyna diecezji zamojsko-lubaczowskiej jest silna ponieważ w jej składzie znajdą się czołowi kapłani, którzy w lutym tego roku reprezentowali Polskę na XVI Mistrzostwach Europy w halowej piłce nożnej w Albanii. W tegorocznych rozgrywkach reprezentacji Polski przypadł tytuł Wicemistrza, a drużynę reprezentowało aż sześciu księży z naszej diecezji: ks. Krzysztof Sosnowski, ks. Maciej Lewandowski, ks. Paweł Derylak, ks. Tomasz Winogrodzki, ks. Artur Łakomy i ks. Marek Mazurek. Jak będzie wglądał drużynowy skład podczas zbliżających się Mistrzostw Polski? O tym zadecydują piłkarskie umiejętności, a aktualne przygotowania do rozgrywek odbywają się na parkietach miejscowych obiektów sportowych.

Niebawem poznamy zwycięskie drużyny Mistrzostw Polski. Już w tym miesiącu, bo piątek (12.04) pojedynki meczowe rozegrane zostaną na czterech halach sportowych w Białymstoku, a dzień później na sobotę (13.04) zaplanowano finały. W roku ubiegłym zasłużone zwycięstwo przypadło księżom z naszej diecezji, wicemistrzami zostali kapłani z diecezji kieleckiej, a na trzecim miejscu podium uplasowali się księża z diecezji gdańskiej. 


Kapłanom reprezentującym naszą diecezję na XVIII Mistrzostwach Polski życzymy dużo powodzenia!

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji