Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Na Mistrzostwach Polski Księży w tenisie stołowym zagra trzech kapłanów z naszej diecezji

Na hali sportowej MOSiR przy ul. Generała Ziętka 60 w Piekarach Śląskich w dn. 02-04.04 odbędą się XXXII Mistrzostwa Polski Księży w tenisie stołowym. W tenisowych rozgrywkach naszą diecezję reprezentować będzie trzech kapłanów: ks. Tomasz Szumowski, ks. Tomasz Szady i ks. Andrzej Łuszcz.
Na Mistrzostwach Polski Księży w tenisie stołowym zagra trzech kapłanów z naszej diecezji

Rozgrywki poprzedzi uroczysta Msza Święta, która zostanie odprawiona we wtorek (02.04)) o godz. 18.00 w Sanktuarium MB Piekarskiej w Piekarach Śląskich pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Metropolity Katowickiego Adriana Galbasa. W Mistrzostwach Polski uczestniczą księża diecezjalni i zakonni oraz bracia zakonni, a także diakoni, którzy w tym roku przyjmą święcenia kapłańskie. 

W ramach rozgrywek odbędzie się turniej drużynowy, a w dwuosobowym składzie swoje umiejętności zaprezentują księża z naszej diecezji: ks. Tomasz Szumowski, wikariusz Parafii pw. Świętej Trójcy w Komarowie i ks. Tomasz Szady, wikariusz z parafii pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie. Natomiast w pojedynkach indywidualnych naszą diecezję będzie reprezentował utytułowany Mistrz Europy ks. Andrzej Łuszcz, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej i Św. Dominika w Łabuniach.

Należy podkreślić, że podczas ubiegłorocznych XXXI Międzynarodowych Mistrzostw Polski Księży w Tenisie Stołowym w Gdańsku, zaszczytne miejsca na podium zdobyli kapłani z naszej diecezji: ks. Tomasz Szumowski i ks. Tomasz Szady.  W kategorii wiekowej 35-44 ks. Tomasz Szumowski zdobył drugie miejsce, a ks. Tomasz Szady uplasował się na trzeciej pozycji. Niestety na poprzednich Mistrzostwach zabrakło ks. Andrzeja Łuszcza, który przygotowywał się do rozgrywek, ale ostatecznie nie pojechał ze względu na obowiązki duszpasterskie. Księża podczas pojedynków turniejowych podzieleni zostaną na kategorie wiekowe oraz OPEN.

Spore wyzwanie podczas Mistrzostw stanowić będą przeciwnicy z kilku nowych drużyn. Jaka jest szansa księży na zdobycie podium?  

Przez ostatnie miesiące kapłani dzielili czas obowiązków parafialnych z przygotowaniami do rozgrywek. Ks. Tomasz Szumowski dodał, że grywał w tenisa w salce parafialnej oraz na hali sportowej miejscowej szkoły.  

Zawody zostaną rozegrane na ośmiu stołach, a najlepsi zawodnicy w kategoriach drużynowych i indywidualnych otrzymają dyplomy i puchary oraz pamiątkowe nagrody. Organizatorami rozgrywek są: Archidiecezja Katowicka, Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. 


                                                                                                       Księżom z naszej diecezji życzymy dużo zdrowia i powodzenia!
 

PLAN MISTRZOSTW:

02 kwietnia (wtorek):

Od godziny 15:00 – zakwaterowanie w domu Nazaret w Piekarach Śląskich,

18:00 – Msza Święta rozpoczynająca XXXII Mistrzostwa Polski Księży w tenisie stołowym w Sanktuarium MB Piekarskiej w Piekarach Śląskich. Dziękczynienie za 95 lat Śląskiego Związku Tenisa Stołowego.

19:00 – kolacja dla uczestników turnieju a także zaproszonych gości, sponsorów, przedstawicieli ŚZTS ( Dom Nazaret)

19:45 - Losowanie turnieju drużynowego oraz indywidualnego (Dom Nazaret)

20:30 – Możliwość treningu na hali sportowej MOSiR w Piekarach Śląskich
 

03 kwietnia (środa):

8:00 – Msza św. w Sanktuarium MB Piekarskiej ( Piekary Śląskie ul ks. Ficka 7)

8:45 – śniadanie ( Dom Nazaret)

10:00 – uroczyste rozpoczęcie na hali MOSIRU w Piekarach Śląskich, turniej drużynowy

Ok 14:00 – przerwa obiadowa

15:00 – wznowienie rozgrywek w turnieju drużynowym

19:00 – kolacja ( Dom Nazaret )

Możliwość zwiedzania muzeum sanktuaryjnego w Piekarach Śląskich


04 kwietnia (czwartek):

8:00 – Msza Święta w Sanktuarium MB Piekarskiej

8:45 – śniadanie ( Dom Nazaret)

10:00 – rozpoczęcie turnieju indywidualnego w kategoriach wiekowych, następnie rozpoczęcie turnieju OPEN

Ok 14.00 Przerwa obiadowa

15:00 – Wznowienie rozgrywek

Ok 17:00 – zakończenie Mistrzostw i wręczenie nagród

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Maria Lucyna Darda Treść komentarza: Dziękuję niezwykle sympatycznej Pani redaktor Annie Niderla-Kadach za profesjonalnie stawiane pytania i wyrozumiałość dla wyróżnionych osób, którym trema odbierała głos. Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:55 Źródło komentarza: Zasłużeni dla Lubyczy Autor komentarza: Podpis Treść komentarza: Super!!!! NAJLEPSZA PANI Data dodania komentarza: 22.05.2026, 08:28 Źródło komentarza: Anna Łyś Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Pozdrowienia dla Pani Eweliny Data dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42 Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia Polańska Autor komentarza: Bogusława z Zamościa Treść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏 Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49 Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka Kościelnego Autor komentarza: MM Treść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram. Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23 Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w Leżajsku Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Super! Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29 Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w Nowosiółkach