Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

III edycja „Olejarskiej Dychy” przeszła do historii. Mistrzem Polski Olejarzy został Piotr Biżek

W niedzielę (12.05) na plaży przy zbiorniku wodnym w Nieliszu odbyła się kolejna edycja biegowego wydarzenia pn. „Olejarska Dycha”. Tym razem zawodnicy mieli szansę zmierzyć się na dwóch dystansach, ponieważ organizatorzy przygotowali dwie trasy - na 5 i 10 kilometrów.
III edycja „Olejarskiej Dychy” przeszła do historii. Mistrzem Polski Olejarzy został Piotr Biżek

Jak co roku bieg poprowadził drogą wzdłuż kwitnących na żółto rzepakowych pól oraz częściowo ścieżkami leśnymi. Było słonecznie, a na linii startu zagościły setki biegaczy, którzy na to wielkie sportowe wydarzenie, połączone z III Mistrzostwami Polski Olejarzy, przybyli z całej Polski. Ilu biegaczy zawitało do Nielisza

Głównym celem organizacji „Olejarskiej Dychy” była zachęta do aktywności ruchowej, jaką jest bieganie oraz promocja oleju rzepakowego. Każdy zawodnik w ramach pakietu startowego otrzymał butelkę oleju rzepakowego, który zawiera wiele cennych dla naszego zdrowia wartości odżywczych. Olej usprawnia funkcjonowanie mózgu i zwiększa zasoby energetyczne organizmu. Podczas wydarzenia zaprezentowany został także kulinarny pokaz pozyskiwania oleju z nasion rzepaku.

Dlaczego zdaniem Adama Stępnia warto biegać i brać udział w wydarzeniu „Olejarska Dycha’?

Violetta Domaradzka jest nie tylko organizatorką imprezy, ale także aktywną biegaczką. Co, jej zdaniem, jest fascynującego w bieganiu?

Meta biegu ulokowana została przy zbiorniku wodnym, który ze względu na wielkość, nazywany jest „Morzem Lubelszczyzny”. Na linii startu zagościli amatorzy, ale także czołówka najlepszych biegaczy z Polski. Co zdaniem Violetty Domaradzkiej sprawia, że z roku na rok bieg cieszy się coraz większym zainteresowaniem?

Imprezie biegowej towarzyszyły inne wydarzenia, nie tylko kulinarne, ale również muzyczne.

Najszybsze biegaczki i biegacze w klasyfikacji Open i kategoriach wiekowych oraz producenci oleju rzepakowego otrzymali atrakcyjne nagrody.

W kategorii Open wygrała Dominika Łukasiewicz, drugie miejsce zajęła ubiegłoroczna zwyciężczyni Aleksandra Jakubczak, a na trzecim miejscu uplasowała się Izabela Malinowska. Czy zwycięstwo dla najszybszej biegaczki było niespodzianką?

Którzy mężczyźni w kategorii Open zajęli czołowe miejsca?

W ramach „Olejarskiej Dychy” na tytuł Mistrza Polski Olejarzy zasłużył zawodnik, który w imprezie biegowej uczestniczył po raz trzeci.

Dlaczego Mistrz Polski Olejarzy zdecydował się wziąć udział w biegu po raz kolejny i co zdaniem biegacza zaważyło o wygranej?

Podczas „Olejarskiej Dychy” wyróżniono także najstarszych i najmłodszych biegaczy.

Najstarszy uczestnik biegu przyznał, że mieszka w okolicach Nielisza, gdzie wolny czas spędza biegając.

Józef Jezierski dodał, że biega od 1984 roku. Zawodnik ukończył wiele długodystansowych biegów. Jego zdaniem w bieganiu najważniejsze jest przegotowanie fizyczne i mentalne.

W wydarzeniu udział wzięły także liczne kluby biegowe. Na linii startu zagościli zawodnicy z grupy „Zamość biega”, którzy zmierzyli się z dystansem 10 kilometrów.

Inny z reprezentantów grupy „Zamość biega” nie krył zadowolenia z osiągniętego wyniku czasowego.

W biegu na 10 km wystartowali również zawodnicy, którzy uczestniczyli w poprzedniej edycji wydarzenia.

Frekwencja zawodników, którzy wzięli udział w wydarzeniu „Olejarska Dycha” świadczy, o tym ,że tego typu aktywność ruchowa staje się coraz bardziej popularną formą spędzania czasu na sportowo. Czy jest szansa, że kolejna, IV edycja „Olejarskiej Dychy”, odbędzie się w Nieliszu za rok? Na to pytanie odpowiedzieli organizatorzy imprezy, Violetta Domaradzka i Adam Stępień.

Po dekoracji najlepszych zawodników, którzy otrzymali nagrody pieniężne oraz statuetki, imprezę biegową zamknęli jej organizatorzy.

Nielisz, jako malownicze miejsce zachęca, by czas wolny spędzać aktywnie na świeżym powietrzu. Biegaczy planujących terminarz biegowy serdecznie zachęcamy, by „Olejarską Dychę” wpisać w kalendarz imprez sportowych. Zwycięzcom biegu oraz wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. Wydarzenie zostało sfinansowane z Funduszu Promocji Roślin Oleistych.

WYNIKI kliknij


 

 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa