Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

VI Przegląd Pieśni Maryjnej i Religijnej TOTUS TUUS

W kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku k. Zamościa w niedzielę (12.05) odbył się VI Przegląd Gminno-Parafialny TOTUS TUUS Pieśni Maryjnej i Religijnej.
VI Przegląd Pieśni Maryjnej i Religijnej TOTUS TUUS

Wydarzenie zorganizował Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość oraz parafia Lipsko.

W festiwalu mogły wziąć udział zespoły działające na terenie Gminy Zamość oraz zaproszeni przez organizatorów goście. W tej edycji wystąpiło 10 podmiotów. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, Jarosław Kalbarczyk wyjaśnia, co zaprezentowały zespoły oraz soliści w ramach festiwalowych przesłuchań.

Przegląd ma charakter konkursowy, ale główny cel jest inny, zaznacza Jarosław Kalbarczyk.

W festiwalu wystąpił m.in. zespół Babeczki z Mokrego.

Festiwal poprzedziła Msza święta. Po oficjalnym rozpoczęciu festiwalu rozpoczął się przegląd wykonawców. Podczas obrad jury zaprezentował się laureat poprzedniej edycji - chór Sitanianie, a po koncercie wręczono nagrody i wyróżnienia.

Patronat honorowy nad Parafialno-Gminnym Przegląd Pieśni Maryjnej "Totus Tuus" objęli Biskup Marian Rojek – Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński. Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Na szerszą relację z przeglądu zapraszamy w sobotę (18.05) w ramach audycji samorządowej gminy Zamość.

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa