Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Pielgrzymka strażaków powiatu hrubieszowskiego

Do sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie w niedzielę (12.05) udali się z pielgrzymką strażacy z powiatu hrubieszowskiego.
Pielgrzymka strażaków powiatu hrubieszowskiego

Autor: fot Tadeusz Bagiński

Źródło: Parafia Teratyn_Facebook

Wydarzenie rozpoczęło się od przemarszu pocztów sztandarowych z placu PSP w Hrubieszowie do sanktuarium. Tam na ołtarzu polowym sprawowana była Msza święta, której przewodniczył kapelan hrubieszowskich strażaków ks. Karol Stolarczyk.

We wstępie do Mszy św. podkreślał, że pielgrzymka jest okazją do podziękowania i złożenia próśb Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Floriana.

Homilię podczas Mszy św. wygłosił kustosz sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej, o. Juliusz Chłanda, który przywoływał wzór służby św. Floriana, opartej na miłości.

W dalszej części miały miejsce przemówienia i podsumowanie ostatniego roku pracy jednostek PSP i OSP. Głos zabrali  wiceprezes Wojewódzkiego Zarządu OSP RP druh Józef Kuropatwa oraz druh Grzegorz Drewnik, prezes powiatowy. Spotkanie zakończył poczęstunek i strażacka integracja.

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa