Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Dzień Opiekuna Medycznego

14 maja obchodzimy Dzień Opiekuna Medycznego.
Dzień Opiekuna Medycznego

Źródło: freepik.com

Jest to święto, które ma na celu zwrócić uwagę na wkładany w ten zawód trud. Opiekun medyczny to osoba, która pomaga pacjentom w codziennych czynnościach, takich jak higiena osobista czy spożywanie posiłków, ale również wykonuje zastrzeżone dla nich procedury medyczne. Jego obecność jest niezastąpiona przy pacjentach wymagających szczególnej opieki.

Przy okazji tego święta warto wspomnieć, że osoby starsze i niepełnosprawne mogą skorzystać z konkretnego wsparcia. Mówi Barbara Kolbus ze Stowarzyszenia Magiczny Ogród w Zamościu.

Inny z kolei program - opieka wytchnieniowa - ma na celu wsparcie opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych.

Wszystkie osoby, którym trudno znaleźć określoną pomoc, mogą skorzystać z pomocy Stowarzyszenia Magiczny Ogród – zachęca Barbara Kolbus.

Wolontariusze Stowarzyszenia Magiczny Ogród w Zamościu zachęcają do kontaktu telefonicznego (+48 507 458 222 i +48 537 260 500), mailowego ([email protected]) lub osobistego w siedzibie stowarzyszenia (ul. Wiejska  13 lok. 1 w Zamościu).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa