Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STORM - sklep firmowy

Zostań policjantem. Jakie wymogi należy spełnić?

Stała i stabilna praca oraz możliwość rozwoju zawodowego. Mowa o zawodzie policjanta. Bycie policjantem jest zawodem szczególnym, co w pełni oddaje samo sformułowanie: „pełnienie służby”. Przynależność do umundurowanej i uzbrojonej formacji, służącej społeczeństwu, daje możliwość wykazania się odwagą, zaangażowaniem i determinacją.
Zostań policjantem. Jakie wymogi należy spełnić?

Służbę w policji można wykonywać w jednostkach kryminalnych, śledczych, prewencyjnych oraz logistycznych. Ponadto, policjant może pełnić służbę w siłach: lądowych, wodnych i lotniczych. Do wstąpienia w szeregi policji serdecznie zachęca st. sierż. Anna Chuszcza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Jakie wymogi należy spełnić, żeby zostać policjantem?

Pierwszym etapem rekrutacji jest złożenie dokumentów. Gdzie takie dokumenty należy dostarczyć? - informuje st. sierż. Anna Chuszcza.

Spełnienie wszystkich wymogów formalnych kwalifikuje przyszłego kandydata do dalszych etapów rekrutacji. 

Po pozytywnym ukończeniu etapu szkolenia podstawowego policjant, który nie ukończył 26 roku życia, może liczyć na zarobki w wysokości 4855 złotych netto. Natomiast 4545 złotych otrzymają policjanci po 26 roku życia. Z każdym awansem oraz kolejnymi latami wysługi zarobki wzrastają. Od 1 marca 2024 roku przeciętne uposażenie policjanta wzrosło w wyniku podniesienia kwoty bazowej o 20%. Wzrost wynagrodzenia jest także wynikiem przepisów, które wprowadziły nową tabelę dodatku za stopień.

Jak zostać policjantem? KLIKNIJ
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFMAutor komentarza: Agnieszka BielakTreść komentarza: Cieszę się bardzo z tego odkrycia i wierzę, że w tych zabytkowych murach ukrych jest jeszcze wiele skarbów i tajemnic, które zostaną odkryte wraz z odbudową kościoła.Data dodania komentarza: 03.05.2024, 11:52Źródło komentarza: Zaskakujące odkrycia w parafii DubAutor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowa