Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Nowa siedziba „Modelarni Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego i Aeroklubu Ziemi Zamojskiej”

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Jana Zamoyskiego w Zamościu otworzyła nowe pomieszczenia „Modelarni Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego i Aeroklubu Ziemi Zamojskiej”.
Nowa siedziba „Modelarni Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego i Aeroklubu Ziemi Zamojskiej”

Uroczyste otwarcie modelarni, z udziałem zaproszonych gości i zawodników, odbyło się w piątek (17.05) przy ul. Konopnickiej 6 w Zamościu. Siedziba modelarni mieści się w jednym z bloków, a jej uroczyste otwarcie zainicjowano przecięciem wstęgi. 

Dotychczasowa siedziba Modelarni Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego mieściła się przy ul. Jana Zamoyskiego 50 w Zamościu. Historię modelarni przybliżyła Dorota Nowosad, koordynatorka ds. działalności kulturalno-oświatowej.

Dorota Nowosad zaznaczyła, że bez wsparcia finansowego modelarnia nie mogłaby istnieć.

Modelarnia zlokalizowana jest w jednym z bloków przy ul. Konopnickiej 6 w Zamościu. Roman Bikowski, instruktor modelarstwa przyznał, że pomieszczenie jest duże, a to umożliwia zawodnikom sklejanie rożnego rodzaju modeli latających w komfortowych warunkach. 

Jak wyposażona jest modelarnia? 

W kwietniu na zamojskim Rynku Wielkim odbyły się XXI Regionalne Zawody Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze. Pod koniec października odbędą się kolejne zawody, ale tym razem zawodnicy zaprezentują modele szybowców. 

Jakie zawody zaplanowano na 2025 rok? 

Zajęcia z modelarstwa cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Roman Bikowski, zdradził za pomocą jakich materiałów sklejane są różnego rodzaju konstrukcje lotnicze.

Zawodnicy mają na swoich kontach liczne osiągnięcia, a poprzez wspólną pasję do modelarstwa rozwijają swoje zainteresowania. Roman Bikowski dodał, że sklejając modele, dzieci i młodzież nabywają umiejętności posługiwania się rożnego rodzaju pomocniczymi narzędziami.

Jedna z zawodniczek przyznała, że w modelarni lubi spędzać swój wolny czas. 

Z Modelarnią Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego i Aeroklubu Ziemi Zamojskiej współpracują inne zamojskie pracownie. 

Dla zawodników modelarstwo jest odskocznią od codziennych obowiązków szkolnych. Konstrukcje latające są wykonywane z lekkich materiałów, co umożliwia długi czas lotu. Rożnego rodzaju zawody, są dla modelarzy także okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. 

Roman Bikowski na zajęcia do pracowni modelarni zaprasza wszystkich chętnych. Gdzie dokładnie zlokalizowana jest jej siedziba? 

Jak wyposażona jest modelarnia i do jakich obecnie zawodów przygotowują się zamojscy zawodnicy? Więcej na ten temat usłyszą Państwo w audycji "Rozmowa dnia" w środę (22.05.) o godz. 8.40 i 15.40 (powtórka). Odpowiedzi na te pytania udzieli Roman Bikowski, opiekun zamojskich modelarzy. 
 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFM