Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Roman Bikowski

Instruktor modelarstwa
Roman Bikowski

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Jana Zamoyskiego w Zamościu otworzyła nowe pomieszczenia „Modelarni Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego i Aeroklubu Ziemi Zamojskiej”. Siedziba modelarni mieści się w jednym z bloków przy ul. Konopnickiej 6 w Zamościu. Modelarstwo to odwzorowywanie rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli. Zamojscy modelarze sklejają konstrukcje lotnicze: samoloty, szybowce czy balony na ogrzane powietrze. Tego typu modele wykonane są z lekkich materiałów, by po wypuszczeniu w powietrze utrzymały się jak najdłużej w locie. W jakiego rodzaju materiały pomocnicze, służące do wykonania różnych konstrukcji modeli wyposażona jest zamojska pracownia? Do jakich obecnie zawodów przygotowują się obecnie zawodnicy i co należy zrobić, żeby uczestniczyć w zajęciach z modelarstwa? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielił Roman Bikowski, opiekun zamojskich modelarzy.

Należy dodać, że osoby dorosłe, które posiadają w swoich zasobach modele zdalnie sterowane spotykają się w każdą niedzielę na lotnisku Aeroklubu Ziemi Zamojskiej w Mokrem. Tam prezentowane są pokazowe loty, które dzięki dużym prędkościom latają na wysokie odległości.
 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFM