Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Lubyczy Królewskiej

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze powiatu tomaszowskiego spotkały się na zawodach w Lubyczy Królewskiej.
Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Lubyczy Królewskiej

We wtorek 28 maja w Lubyczy Królewskiej odbyły się zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu tomaszowskiego, o wydarzeniu mówi Marek Łuszczyński Burmistrz Lubyczy Królewskiej:

Henryk Karwan Starosta Tomaszowski podkreśla, że organizacja tego typu zawodów, jak i tworzenie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przyczynia się nie tylko do podniesienia sprawności fizycznej dzieci i młodzieży, ale także może zaowocować zasileniem jednostek OSP w nowych strażaków:

W zawodach wzięły udział 23 drużyny, podzielone na dwie kategorie: chłopców i dziewcząt. O tym z jakimi zadaniami musieli zmierzyć się młodzi strażacy ochotnicy mówi Stanisław Kielech Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP:

A co na temat strażackich zawodów myślą sami uczestnicy? Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Tarnoszyna podzieliła się z nami swoimi przemyśleniami:

Komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP za najlepiej wykonaną musztrę nagrodziła dziewczęta z MDP OSP Lubycza Królewska i chłopców z MDP OSP Łaszczów. W klasyfikacji końcowej w kategorii dziewcząt kolejność trzech pierwszych miejsc to: Tarnoszyn, Lubycza Królewska i Majdan Sopocki, natomiast w kategorii chłopców: Lubycza Królewska, Łaszczów i Majdan Sopocki.

Galeria zdjęć z zawodów w Lubyczy Królewskiej dostępna jest na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy także do wysłuchania audycji samorządowej Gminy Lubycza Królewska, w najbliższą sobotę (01.06) w paśmie audycji samorządowych.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFM