Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to okazja do publicznego wyznania wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Źródło: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.641498861355664&type=3

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Ma ona charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Bożym Ciałem została ustanowiona na skutek widzeń św. Julianny, o czym mówi ks. Krzysztof Hawro, wikariusz w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Wólce Panieńskiej.

W Polsce jako pierwszy polecił obchodzić tę uroczystość bp Nankier w diecezji krakowskiej w 1320 r. Procesje eucharystyczne w dniu Bożego Ciała wprowadzono późnej niż samo święto jednak jak zaznacza ks. Krzysztof Hawro obecnie procesja z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii jest nieodłącznie związana z tą uroczystością.

Tego dnia wierni mają obowiązek uczestnictwa we mszy św. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to okazja do publicznego wyznania wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, oddanie Mu czci i podziękowanie za łaski płynące z sakramentu Eucharystii.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFM