Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Gra w golfa przyciąga coraz więcej zwolenników

Golf to sport uprawiany na otwartych trawiastych terenach. Zamojski Klub Golfowy Gallowie ZMC w dn. 1-2.06 zorganizował Zamojskie Dni Golfa. To niecodzienne wydarzenie odbyło się na nowopowstałym polu golfowym, zlokalizowanym na terenach fortyfikacji zamojskiej Twierdzy.
Gra w golfa przyciąga coraz więcej zwolenników

Pierwsze zajęcia z nauki gry w golfa odbywały się na boiskach piłkarskich zamojskiej Gwardii przy strzelnicy. Obecnie pole do gry w golfa znajduje się przy bastionie trzecim, obok bramy Szczebrzeskiej. O wydarzeniu i dokładnej lokalizacji infrastruktury sportowej powiedział założyciel klubu, Sebastian Majdak.

Jeden z uczestników sobotniego wydarzenia, zdradził, że w golfa gra od dwóch miesięcy. Przyznał, że do uprawiania tego sportu zachęcił go sąsiad, który rozpropagował grę w golfa w naszym miesicie. 

Zamojskie Dni Golfa (01.06) rozpoczął turniej, który rozegrali Zamojski Klub Golfowy oraz Golf Club Roztocze. Jaka atmosfera towarzyszyła turniejowi? 

W sobotnie południe odbył się turnieje par, w którym mogli wziąć udział wszyscy chętni. Było sporo różnych atrakcji, ponieważ zainteresowani mogli skorzystać z lekcji gry w golfa dla dzieci i dorosłych, a wydarzenie zakończył historyczny pokaz golfa. W niedzielę (02.06), wszyscy chętni mogli spędzić miło i aktywnie czas wolny, celując do dołków, a wydarzeniem towarzyszącym była wystawa golfowa w bramie Szczebrzeskiej. Sebastian Majdak dodał, że w zamojskim klubie, gry w golfa mogą uczyć się nie tylko dorośli, ponieważ w każdą niedzielę zajęcia dedykowane są najmłodszym. 

Najpopularniejszym rodzajem pól golfowych w Polsce są 18-dołkowe, ale spotkać można również te zdecydowanie mniejsze, które liczą zaledwie 9 dołków. Czas spędzony na polu golfowym w gronie ciekawych osób, pozwala się zrelaksować. Jan Wardach zaznaczył, że doskonałym zamojskim graczem jest Eugeniusz Jakubas, były dyrektor Zespołu Szkół Społecznych w Zamościu, który celnie trafia do dołków. 

Lokalizacja pola golfowego w centrum zamojskiej Starówki sprawia, że to miejsce wzbudza zainteresowanie nie tylko mieszkańców, ale także turystów. 

Golf to sport, który z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Technika gry w golfa wymaga od zawodnika odpowiedniej postawy ciała, by precyzyjnie wykonać zamach. Kluczowym elementem gry jest celne uderzenie piłeczki za pomocą kija. Zdaniem Jana Wardacha, celne uderzenie w małą piłeczkę, nie jest łatwe. Nauka gry w golfa jest czasochłonna, ale czas spędzony na świeżym powietrzu jest wielką przyjemnością. 

Siedziba Zamojskiego Klubu Golfowego Gallowie ZMC mieści się w bramie Szczebrzeskiej, gdzie znajduje się sprzęt sportowy. Klub dysponuje kompletem kijów o różnym kącie nachylenia, dlatego osoby, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z golfem, mogą bezpłatnie korzystać z ogólnodostępnego sprzętu. Co ważne, golfiści mogą doskonalić technikę gry za pomocą symulatora. Za jego pomocą mierzona jest prędkość i typ uderzenia.

Sebastian Majdak serdecznie zachęca mieszkańców Zamościa do oddania swojego głosu na projekt budowy pola golfowego. W ramach Budżetu obywatelskiego, mieszkańcy miasta będą mogli głosować przez Internet, a dzięki licznym głosom warunki do gry w golfa będą komfortowe.

Głównym celem gry w golfa jest trafienie piłeczki przy możliwie jak najmniejszej liczbie uderzeń. Wszyscy chętni, którzy chcą nauczyć się gry w golfa, mile widziani są na bezpłatnych zajęciach, jakie oferują członkowie Zamojskiego Klubu Golfowego Gallowie ZMC. Golf to sport, który adresowany jest do osób w każdym wieku. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnych treningów, które odbywają się przy bastionie trzecim, obok bramy Szczebrzeskiej. W pobliżu znajduje się parking, gdzie bezpłatnie można zostawić samochód.


Profil klubu KLIKNIJ

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFM