Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

Wielki tenisowy turniej dla przedszkolaków

Gry, zabawy, konkurencje sportowe oraz wiele radości. Takie atrakcje i emocje towarzyszyły turniejowi tenisowemu, który zakończył cykl zajęć „Powszechna Nauka gry w Tenisa”.
Wielki tenisowy turniej dla przedszkolaków

Wydarzenie, które zorganizowano w środę (05.06) na hali widowiskowo – sportowej zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji było zwieńczeniem zajęć z nauki gry w tenisa dla przedszkolaków. Przez kilka miesięcy, bo od lutego, to właśnie ta grupa wiekowa na zamojskich kortach uczyła się grać w tenisa poprzez zabawę. Uczestników turnieju, który zakończył cykl bezpłatnych zajęć serdecznie powitała Elżbieta Smorowska, pełniąca funkcję sekretarza KT Return Zamość.

Zaproszonych gości i zawodników powitała Anna Smyk, prezes KT Return Zamość.

Radości z udziału w wydarzeniu nie ukrywał dyrektor zamojskiego OSiR Mateusz Ferens. Przyznał, że mali tenisiści, dzięki regularnym treningom, mają szansę pójść w ślady najlepszej tenisistki Świata Igi Świątek.

Anna Smyk dodała, że KT Return Zamość, poza konkurencjami sportowymi, przygotował dla maluchów także konkurs plastyczny o tematyce tenisa ziemnego.

„Powszechna Nauka gry w Tenisa” to program adresowany dla najmłodszych. Poprzez zabawę, przedszkolaki mają szansę nauczyć się współpracy w grupie, a rywalizując nabierają większej pewności siebie. Dzieci, którym spodobała się gra w tenisa ziemnego, mogą kontynuować zajęcia pod okiem doświadczonych trenerów w klubie. Podczas zajęć, mali tenisiści będą doskonalić celność, a także technikę gry na korcie. 

Zajęcia w ramach „Powszechnej Nauki gry w Tenisa” prowadził trener Jerzy Pędzierski. Co dzieciom podczas lekcji programowych podobało się najbardziej? 

Tenis ziemny jest dyscypliną sportowa, którą można uprawiać do okresu późnej starości. Z zasadami i regułami gry, najlepiej zapoznać się na korcie. Dzieci, które uczestniczyły w zajęciach adresowanych do przedszkoli nauczyły się podstawowych ćwiczeń, jakie wykonywane będą na treningach. Anna Smyk u małych tenisistów dostrzega potencjał, który w przyszłości może zaowocować sukcesami sportowymi.

Treningi z tenisa ziemnego są ogólnorozwojowe. Co należy zrobić, żeby zostać członkiem KT Return Zamość? 

W KT Return Zamość swoje umiejętności mogą doskonalić nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorośli. Na zajęcia licznie uczęszczają małżeństwa, którzy czas wolny spędzają aktywnie na korcie. Indywidualne treningi dostosowane są do poziomu umiejętności graczy, a godziny zajęć do czasu jakim dysponują.

Należy dodać, że już wkrótce, bo w okresie wakacyjnym, dzieci będą mogły wziąć udział w bezpłatnych treningach „Wakacje z Rakietą”. Będą one realizowane na otwartych kortach przy ul. Studziennej 2 w Zamościu.

Już niebawem Zamość będzie sportową stolicą Lubelszczyzny, ponieważ w dn. 01-07.07 zorganizowana zostanie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży U16. W naszym mieście możemy spodziewać się najlepszych zawodników, którzy przyjadą ze swoimi trenerami. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży zostanie przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami PZT, a nad przebiegiem zmagań czuwać będzie sztab sędziów. Anna Smyk zaznaczyła, że organizacja tak dużego przedsięwzięcia jest dużym wyzwaniem zarówno dla miasta jak i klubu. 

Osoby, które chciałyby dołączyć do grona zawodników, których łączy pasja i zamiłowanie do tenisa ziemnego, mogą zapisać się na klubowe zajęcia. Mile widziane na treningach są osoby, które znają zasady gry w tenisa oraz Ci, którzy nigdy nie mieli okazji trzymać rakiety w ręku. 

Szczegółowe informacje na temat zapisów można uzyskać w biurze KT Return, którego siedziba mieści się przy hali tenisowej OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8 oraz na stronie internetowej klubu KLIKNIJ

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFM