Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HERMANOS

80. rocznica walk pod Posadowem, Rzeczycą i Żulicami

W Posadowie (gm. Telatyn) uczczono pamięć poległych Polaków.
80. rocznica walk pod Posadowem, Rzeczycą i Żulicami

W niedzielny poranek (09.06) w kościele filialnym pw. Matki Bożej Królowej w Posadowie odbyła się uroczysta Msza święta rozpoczynająca uroczystości patriotyczne upamiętniające 80. rocznicę walk pod Posadowem, Rzeczycą i Żulicami. O wydarzeniach, które na zawsze zapisały się w historii tych miejscowości mówi obecny na wydarzeniu Jarosław Korzeń, wicestarosta powiatu tomaszowskiego:

Dariusz Kozłowski, wójt Gminy Telatyn przyznaje, że organizacja uroczystości to patriotyczny obowiązek wszystkich mieszkańców tego terenu:

Po mszy św. zgromadzeni udali się do posadowskich lasów, gdzie znajduje się zbiorowa mogiła poległych w walkach. O tym miejscu również opowiedział wójt Kozłowski:

Na fotorelację do galerii, a już w najbliższą sobotę (15.06.) zachęcamy do wysłuchania audycji samorządowej Gminy Telatyn poświęconej wydarzeniom w Posadowie.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do KrasnobroduAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Nareszcie trochę normalniejData dodania komentarza: 15.05.2024, 11:01Źródło komentarza: Zamość: Zmiana organizacji ruchuAutor komentarza: ks. WladyslawTreść komentarza: Ciekawa aidycja, duzo inofracji o losach klasztoru, zaangazowaiu partiotycznym OO Bernardynow. Historia ludzka wpleciona w Boze plany. Pozdrawiam OO Bernardynow z Radecznicy z Ojcem Kustoszem na czele.Data dodania komentarza: 06.05.2024, 22:16Źródło komentarza: O. Sylwester Skirliński OFM