Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 03:43
Reklama SIG Zamość

25-lecie pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu

W środę 12 czerwca 2024r. obchodziliśmy 25 rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła w Zamościu. Uroczyste obchody rozpoczęły się od Eucharystii sprawowanej w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, której przewodniczył bp pomocniczy, Mariusz Leszczyński.
25-lecie pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu

Podczas uroczystości został udzielony również sakrament bierzmowania dla młodzieży. Na wstępie ks. bp. Mariusz Leszczyński powitał wszystkich zebranych na uroczystości wiernych.

Bp Mariusz Leszczyński w głoszonej homilii przypomniał wiernym jak wyglądał dzień 12 czerwca sprzed 25-laty.

Tego dnia z montażem słowno-muzycznym wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.

Apel i koncert pn:,, Byłeś w śród Nas” wpisuje się w trwającą rzeczywistość dodaje bp diecezji zamojsko-lubaczowskiej, Marian Rojek.

Wspomnienia związane z wizytą papieża Polaka w Zamościu 12 czerwca 1999r. na trwałe zapisały się w pamięciach wiernych z zamojszczyzny.

Galerię zdjęć z tego wydarzenia jest dostępna na stronie radiozamosc.pl

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu