Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 19:47
Reklama Zamojska Fundacja Kapitału Społecznego

Krajoznawcy z I LO im. ONZ podbili Kozienice

W dniach 6 - 9 czerwca 2024 roku w Kozienicach odbył się finał centralny jubileuszowej, 50. edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego.
Krajoznawcy z I LO im. ONZ podbili Kozienice

Zawody obejmowały część teoretyczną z zakresu krajoznawstwa, turystyki, topografii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pierwszej pomocy oraz część praktyczną: marsz na orientację, turystyczne ABC (pomiary terenowe, planowanie wycieczki, rozpoznawanie zabytków województwa mazowieckiego oraz drzew i krzewów Puszczy Kozienickiej), rowerowy tor przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy (samarytanka) oraz ocenę zdobytych odznak turystycznych PTTK.

Do finału zakwalifikowało się 16 najlepszych zespołów z całej Polski, w tym dwa z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. W rywalizacji konkursowej licealiści z ONZ-etu odnieśli znaczące sukcesy. Drugie miejsce zdobyła drużyna w składzie: Agata Karolczak, Eryk Łoński i Natalia Rębacz, na szóstym miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Anna Szubiak, Dominika Szubiak oraz Wiktor Banach. 

Warto wspomnieć, że zespół Anny, Dominiki i Wiktora zwyciężył w konkurencji turystyczne ABC, a w klasyfikacji indywidualnej Ania i Eryk zajęli III miejsce w teście wiedzy krajoznawczej. Ponadto Ania i Wiktor zostali wyróżnieni przez firmę Esri Polska w konkursie sprawdzającym wiedzę na temat zwiedzanych w czasie turnieju miejsc oraz historii OMTTK.

Udział w zawodach na szczeblu centralnym turnieju był dla uczniów I LO im. ONZ okazją do sprawdzenia wiedzy krajoznawczej i poznania walorów turystycznych Kozienic, Czarnolasu, Studzianek Pancernych i Mniszewa. Podczas wyjazdu licealiści nawiązali nowe znajomości, a także skorzystali z innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Opiekunem uczniów był Mirosław Obszański.

/Inf. nadesłana: I LO im. ONZ/Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu