Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 19:38
Reklama SIG Zamość

Biłgoraj. Sukces matematyczny ucznia I LO im. ONZ

Bardzo dużym sukcesem może poszczycić się uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju Rafał Grzyb, który uzyskał tytuł laureata w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. W nagrodę weźmie udział w obozie naukowym w Turcji, gdzie będzie miał możliwość poszerzania swoich zainteresowań. Warto podkreślić, że Rafał jest uczniem klasy pierwszej I LO im. ONZ, a zadania konkursowe wymagały nie tylko ogromnej wiedzy matematycznej, ale także pomysłowości i szybkiego tempa pracy.
Biłgoraj. Sukces matematyczny ucznia I LO im. ONZ

Bardzo dobry wynik w tym konkursie uzyskała Dominika Szubiak, a wyróżnienia otrzymali: Gabriel Grabias, Eryk Łoński, Katarzyna Wójcik, Julia Plizga, Oliwia Juśko, Bruno Goch oraz Jakub Furmanek.

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” w tym roku szkolnym odbył się 21 marca 2024 r. i wzięli w nim udział uczniowie interesujący się matematyką. Jego organizatorem centralnym jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a patronat sprawują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W Europie zorganizowano go po raz pierwszy w 1990 roku we Francji i zyskał od razu dużą popularność. Obecnie Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Opiekunami uczniów byli: Beata Furmanek, Renata Jurczak, Dorota Kutryn i Andrzej Zawiślak.

/Inf. nadesłana: I LO im. ONZ/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu