Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

80. rocznica Bitwy pod Osuchami

W niedzielę, 23 czerwca br. przy Domu Pamięci w Osuchach odbędą się ogólnopolskie uroczystości upamiętniające 80. rocznicę Bitwy pod Osuchami.
80. rocznica Bitwy pod Osuchami

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9:45 koncertem patriotycznym w wykonaniu Chóru „Harmonia” z GOK w Łukowej oraz ceremoniałem wojskowym i odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Następnie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. W intencji poległych w Bitwie pod Osuchami, której przewodniczył będzie pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej JE. ks. bp Marian Rojek. 

Na wydarzenie zaprasza Wiesława Kubów, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej:

Po Eucharystii i wystąpieniach okolicznościowych nastąpi wręczenie nagród finalistom XXV Powiatowego Konkursu o AK i BCH na Ziemi Biłgorajskiej, Apel Poległych i złożenie wieńców na cmentarzu partyzanckim. 

Uroczystości zakończy inscenizacja historyczna z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Wir” z Biłgoraja.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, dowódca Garnizonu Zamość, Starosta Biłgorajski, Wójt gminy Łukowa, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Ogólnopolski Związek Żołnierzy Batalionów Chłopskich, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Józefów i Parafia pw. WNMP w Łukowej. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Patronat medialny sprawuje Katolickie Radio Zamość.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu Pawłowi za często wypowiadane słowa na zakończenie mszy;, módlmy się za tych,którzy prosili Nas o modlitwę,którym modlitwę jesteśmy winni i którzy tej modlitwy teraz bardzo potrzebują . Nie jestem z tej parafii ,ale czasem bywam albo oglądam i bardzo jestem wdzięczna.I księdzu proboszczowi za wrażliwość na chorych.Niech dobry Bóg wynagrodzi.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 19:29Źródło komentarza: Wielka Sobota - cisza, która prowadzi do światłaAutor komentarza: DiscoManiakTreść komentarza: Bardzo brakuje mi tej szkoły. Ciepła i przytulna...Data dodania komentarza: 18.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Wieczornica w Hucie TarnawackiejAutor komentarza: WJRTreść komentarza: Z okazji ustanowienia Kapłaństwa życzymy wielu łask Bożych i siły Ducha Świętego w posłudze! 🙏 "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i aby wasz owoc trwał.” Wspólnota w Jego rękuData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:35Źródło komentarza: Msza Krzyżma w zamojskiej KatedrzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: Bardzo piękna i wzruszająca inscenizacja Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez Stowarzyszenie Moje NowosiółkiData dodania komentarza: 17.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Misterium Męki Pańskiej w TelatynieAutor komentarza: AKTreść komentarza: Gratulacje Angelika !!!!Data dodania komentarza: 15.04.2025, 10:58Źródło komentarza: Biłgoraj. Świąteczny stół w ZSZiOAutor komentarza: MariuszTreść komentarza: Bardzo fajna inicjatywa w tamtym roku skorzystałem tak że i w tym roku tak zrobię.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 13:43Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy" 2025. Dzień III