Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 18:58
Reklama Zamojska Fundacja Kapitału Społecznego

Uczniowie szkół średnich mogą zostać policjantami. Jakie wymogi należy spełnić?

Zawód policjanta kojarzony jest z mundurem i licznymi przywilejami: rozwojem zawodowym oraz dobrze płatną pracą. Przynależność do umundurowanej i uzbrojonej formacji służącej społeczeństwu, daje możliwość wykazania się odwagą, zaangażowaniem i determinacją.
Uczniowie szkół średnich mogą zostać policjantami. Jakie wymogi należy spełnić?

Źródło: Fot. KPP Tomaszów Lubelski

Obecnie w Polsce brakuje kilkanaście tysięcy osób do pracy w policji. Służbę tę można wykonywać w jednostkach: kryminalnych, śledczych, prewencyjnych oraz logistycznych. Ponadto policjant może pełnić służbę w siłach: lądowych, wodnych i lotniczych. Do zasilenia szeregów policji zachęcani są uczniowie szkół średnich, którzy chcieliby rozwijać się w tym kierunku zawodowym. O prowadzonym naborze informuje asp. Monika Ryczek z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Jakie dokumenty należy złożyć?

Spełnienie wszystkich wymogów formalnych, kwalifikuje przyszłego kandydata do dalszej procedury rekrutacji. Jakie etapy trzeba przejść, aby zasilić szeregi Policji? 

Przyszli policjanci muszą wykazywać się wiedzą z zakresu prawa oraz silnym charakterem w warunkach oddziaływania stresu. Jednym z etapów rekrutacji jest test sprawności fizycznej, który składa się z ośmiu ćwiczeń.

Więcej o naborze KLIKNIJ 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu