Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 19:04
Reklama SIG Zamość

Biłgoraj. Rajd Honorowych Dawców Krwi

Już po raz VIII odbył się Rowerowy Rajd Gwiaździsty Honorowych Dawców Krwi Ziemi Biłgorajskiej, którzy w niedzielę, 16 czerwca br. wyruszyli na rowerowy szlak z Biłgoraja, Tarnogrodu, Aleksandrowa, Łukowej i Potoka Górnego. Wydarzenie wpisało się w Dzień Honorowego Dawcy Krwi, który przypada na 14 czerwca.
Biłgoraj. Rajd Honorowych Dawców Krwi

Chcemy połączyć aktywny wypoczynek ze spotkaniem w gronie przyjaciół, rodziny i znajomych, a także podziękować krwiodawcom za ich zaangażowanie – tłumaczył Edward Kurzyna, kierownik Biura PCK w Biłgoraju:

Poprzez ten rajd pragniemy promować honorowe krwiodawstwo – podkreślała Anna Koman prezes Oddziału Rejonowego PCK w Biłgoraju:

Metą rajdu był kościół św. Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym, gdzie została odprawiona Msza św. w intencji Honorowych Dawców Krwi, którą sprawował duszpasterz krwiodawców, ks. Krzysztof Paluch. Następnie na placu przy plebanii odbył się piknik integracyjny.

Na wydarzenie zaprosili Biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża i Klub Honorowych Dawców Krwi przy PCK w Biłgoraju.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jadwiga z rodziny GreniukTreść komentarza: Miło poczytać historii o Dubie,tutaj byli ochrzczeni dzieci mojego pradziadka Józefa Greniuka,mój dziadek to Paweł Greniuk ,miał dużo rodzeństwa.Mieszkam obecnie na ziemiach odzyskanych,zbieram informacje do drzewa genealogicznego rodziny Greniuk.Data dodania komentarza: 03.07.2024, 08:57Źródło komentarza: Bogata historia parafii DubAutor komentarza: KatolikTreść komentarza: Gratuluję że się uda uratować zabytek który jest naszą polską historiąData dodania komentarza: 28.06.2024, 16:51Źródło komentarza: Ostania Msza święta sprawowana w kościele w DubieAutor komentarza: Tolek.Treść komentarza: Po pierwsze -primo :młodzi sportowcy są najważniejsi oraz ich trenerzy-instruktorzy-wychowawcy. Nas kibiców sportowych cieszą wyniki osiągnięte przez sportowców oraz pomoc jaką Włodarze gminy udzielają tym młodym ludziomData dodania komentarza: 13.06.2024, 23:52Źródło komentarza: Gminna Gala Sportu 2024Autor komentarza: gośćTreść komentarza: Niech Bóg błogosławi księdzu w posłudze kapelana.Data dodania komentarza: 10.06.2024, 22:37Źródło komentarza: Ks. Karol JędruszczakAutor komentarza: Józefa KornagaTreść komentarza: To za każdym razem piękna,doniosła uroczystość. Miałam kiedyś zaszczyt uczestniczyć w niej okraszając wykonywane pieśni własnymi wierszami o partyzantach.Data dodania komentarza: 06.06.2024, 22:42Źródło komentarza: XI Koncert Piosenki Partyzanckiej odbędzie się w „Szałasie n/Tanwią”Autor komentarza: JEZIERSKI JTreść komentarza: DZIĘKUJE PIEKNIE -ZA TAKA WSPANIAŁĄ UCZTE O BIEGANIU ,ZE SPORTOWYM POZDROWIENIEM JOZEF JEZIERSKI.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 16:04Źródło komentarza: „Ultra Roztocze" 2024 zawita do Krasnobrodu